Jump to content

Upgrade arcuri H&R la Passat B8 wagon


ady.red
 Share

Postare recomandată

Va salut pe toți!

 

Am căutat în forum dar nu am găsit nicăieri dacă a făcut cineva upgrade de arcuri la Passat B8.

Deschid acest topic deoarece nu am găsit site-ul oficial din Europa, acestea fiind numai pe .com unde nu am găsit modelul meu B8 GTE, ba chiar mai mult pe aceste site-uri există arcuri numai pentru varianta limuzină.

Sunt interesat de acest upgrade pentru a coborâ centrul de greutate al passatului. Anterior am avut dotare din fabrică sportline și nici după 1,5 ani nu am reușit deplin sa mă acomodez cu suspensia confort de pe această mașină.

În principiu aceste arcuri ar coborâ mașina cu 35mm, nu aș fi dorit chiar atât dar cred că îi va da mult mai multa stabilitate.

 

A făcut cineva upgrade la aceste arcuri H&R?

Puteți recomanda altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucuresti, 20k-30k pe an, în oraș, la munte și la mare.

Modificat de ady.red
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest caz uita de confort cu arcuri H&R.

Cel mai bun compromis ar fi arcurile progresive (nu sport) de la Eibach Pro Kit 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc pentru recomandare.

Ideea este ca nu sunt fan pentru o suspensie sport agresivă, numai ca la viteze mai mari mașina devine instabila în manevre, în linie dreaptă nu.

Nici nu sunt fan al unei suspensii confortabile sa trec peste denivelări și sa nu simtă nimic mașina. Unde este prost drumul, merg încet. 

 

Acesta este motivul pentru care vreau sa fac acest upgrade.

 

Mașina mea are 218cp stok, dar mulți spun ca de fapt are undeva la 245cp în modul GTE, și mașina este puțin instabila.

Părerea mea este ca la puterea asta trebuia tracțiune integrala..., dar nu exista asa ceva la această motorizare. 

 

Mai am în familie un Golf GTE care are suspensie adaptiva DCC care se comporta exemplar.

Modificat de ady.red
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!