Jump to content

Multivan T5 140CP vs 180CP


Script
 Share

Postare recomandată

Spuneti-mi va rog daca intradevar la T5-uriile cu motorul de 180CP sunt probleme la turbine si/sau motor in comparatie cu motorul de 140CP.

 

Am avut multe BMW-uri si am avut foarte,foarte des placerea de a conduce...la service.

Din 2015 am Golf 6 si pana in prezent nu am avut placerea respectiva,asadar as dori un T5 care sa fie mai asemanator cu Golful.

 

de asemenea,pe un multivan T5 poti face retrofit cu modulele de la Golf 6?Ma intereseaza in special retrofit pentru XDS.

Din cate am inteles XDS-ul este extensia EDS-ului care este in sistemul ESP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cel de 179 de Cai, majoritatea se plang de probleme la EGR, Turbo, consum de ulei si cred ca lista poate continua. Decizia e a ta, informatii gasesti destule pe net. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit cateva topic-uri pe net si cel mai probabil nu o sa iau de 180 cp.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Si eu m-am documentat despre motoarele diesel de 2.0 sau 2.5 care s-au montat pe T5. Marea majoritate sunt de evitat si cred ca cele mai fiabile sunt 2.0 de 140 cp sau 105 cp.

Personal am condus un T5 cu motorul de 2.0 si 105 cp si nu am fost dezamagit iar ca si consum respectiv tinuta de drum am fost multumit.  

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!