Jump to content

Retrofit - Skoda Rapid


dionescux
 Share

Postare recomandată

Salut Florin.

Mi-am comandat butonul, astept sa vina. Cand zici modul, la ce te referi? Trebuie sa comand si altceva in afara de buton, cu mufa mica?

Multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de chinez, cum l-a conceput. Sunt N modele.... Montează-l și vede după, dacă îți mai trebuie ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

A montat cineva oglinzi electrice + incalzire pe Skoda cu oglinzi manuale fara incalzire din fabrica?

Eu am o Skoda Rapid Spaceback 2013. Stiti daca se poate face? Imi trebuie cablurile de conectare la modulul confort din usa? Oare am asa ceva? (am doar geamuri electrice pe fata)

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face. Nu ai cablurile trase, trebuie realizata instalația. Pe la Audi se întâmpla sa fie trasa instalația, dar sticla sa fie fără încălzire. Da jos sticla la tine și fa o poza... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Este compatibila maneta tempomat cod 1K0953513G cu Rapid my 2013 ? Vizual par dentice manetele, dar nu as vrea sa o comand si sa nu mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este... Ție îți trebuie grup de manete. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns ! 
 

Modificat de Sor!n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Cei care ati pus bloc lumini cu auto pe Skoda Rapid de unde ati cumparat?Nu gasesc pe nicaieri...

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce puneti voi acolo nu este un retrofit, n-are nicio legatura. Este o chinezarie care seamana cu originalul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact. De făcut, fac... Serviciu. Dar mai departe, nu au legătură cu Auto, cu mașina, codare, etc. Este un switch cu bypass

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Va salut pe toți! Am un rapid 2016/11 echipare Smart, cu halogen. Daca are cineva codarea pentru faruri bixenon de face lift, va rog sa mă ajutați! Mulțumesc anticipat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

salutare,

 

eu nu am pe masina ( Skoda Rapid 1.6tdi 2018 ) urmatoarele dotari si as vrea sa le montez daca se poate, in consecinta am nevoie de ajutorul vostru:

 

Cotiera fata - am montat cineva si de care...

Volan cu comenzi 

tempomat.

 

multumesc frumos.

Modificat de antonnyo_23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maneta tempomat am eu, cod 5Q0 953 502 P. Daca te ajuta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/27/2018 at 12:12 PM, robert.alexandru said:

Salut,

Am si eu o intrebare pt cei care si-au montat faruri cu xenon. Se demonteaza bara pt a scoate farurile sau se pot scoate fara a fi necesar acest lucru ?

Multumesc !

Am desfacut-o eu sa o ung, are niste suruburi de prindere in tunelul central, o poti schimba / pune fara probleme.

Arata cam ca in poza atasata.

cotiera.PNG

salut, 

ai reusit sa montezi cotiera intre timp?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut

 

Va cer ajutorul in urmatoarea problema (masina este a unei cunostinte)  - la o Skoda rapid 2013 diesel 1.6 tdi 105  ,  doreste sa schimbe blocul de lumini din prima poza cu cel din a doua poza, pentru a beneficia de proiectoare.

 

Problema este ca acum pozitiile se aprind doar daca butonul este rotit pentru faza mica si doar daca are contactul pus . Trebuie cumva facute codari pe undeva cu testerul sau sint butoanele incompatibile?

 

Mentionez ca inainte a mai incercat cu un alt tip de buton iar acum nu ii mai functioneaza ledurile de la geamuri si inca de la ceva (nu mai retin).

 

Multumesc.

 

Screenshot_5.png

Screenshot_3.png

Modificat de alinfa
asezare gresita in pagina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intra pe 09 bcm si vezi ce poti rezolva din codari. 

Clar sunt diferite, trebuie verificate PN urile, sa vedem pt ce piete sunt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns.

 

M-a anuntat acum ca a rezolvat, mi-a zis ca a gasit arsa acea siguranta care se pare ca raspunde de  ledurile care nu mai functionau , a inlocuit-o si acum ii functioneaza tot, exact cum si-a dorit.

 

Se pare ca e o siguranta de 5 A, dupa cum am inteles. Bine ca s-a rezolvat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Insemna ca nici inainte de schimbarea blocului de lumini, nu functionau...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la blocul de lumini asa cum a spus D-nul Alinfa problema a fost de la o siguranță care a dat afara și de aceea nu îmi funcționa corect. Mulțumesc IMG_20211010_132106.thumb.jpg.0b69dbe342e1572393d43f0c23638ae2.jpg

@F l o r i n

Funcționa foarte bine cu cel vechi ( original de nou pe mașină din fabrică) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan changed the title to Retrofit - Skoda Rapid
  • 2 months later...

salutare,

 

este cineva pe aici care ma poate ajuta cu montarea si codarea farurilor xenon fl pe un rapid non fl?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU o sa functioneze niciodata corect DRL led fl pus pe masina non FL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gspawn - sal.. de unde ai luat set complet de faruri xenon de fl ? Si eu ma uit de ceva timp dar sunt sceptic la olx, (Ag). De asemenea da-mi de stire daca reusesti sa le faci functionale pe nfl. Daca nu reusesti ne auzim si incercam la mine (am rapid fl si vcds).. spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am fost pana la Pitesti si le-am luat. Sunt noi noute, ma gandesc ca sunt scoase cumva din fabrica din moment ce se fac in Romania. Daca nu reusesc saptamana viitoare sa le rezolv cu Al, revin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!