Jump to content

Computer bord probleme / discutii


Petru19
 Share

Postare recomandată

Bună seara. Am un vw golf 7 1,6 tdi an 2014. Am deconectat borna "+" de la baterie (AGM) pentru a da jos scaun șofer. La reconectare mufe și bornă când am pus contactul, computerul de bord a rămas blocat pe afișare "Range"-autonomie combustibil. Nu pot accesa CB din capătul manetei din stânga. De pe afișajul blocat scade autonomia, dar nu pot naviga în meniu. Afișează ok portiere deschise, km, km parțiali, ora, temperatura. Am deconectat și ambele borne baterie dar degeaba. Știe cineva ce ar putea fi ? Mulțumesc anticipat pentru răspuns(-uri).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in opțiuni, pe mmi, la instrumente, daca sunt difate opțiunile cu info de afisat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. A mers perfect înainte...am să caut pe cineva cu diagnoză... Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc. Dar intai verifica ce ti-am zis, pe ecranul MIB ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am achiziționat recent un Golf 7 2013 2.0 tdi, fara comenzi pe volan. Pe display ul mic de la bord dintre cadrane nu am acces la nicio informație în afara de acea masina cu punctele cardinale. Exista o cale de a modifica setarea aceea?

Cum pot întra în meniul display ului de pe bord ?

Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel era si la mine. Dupa ce am montat volanul cu comenzi am si acces la acel meniu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/21/2023 at 7:35 PM, c22cipriane said:

Am achiziționat recent un Golf 7 2013 2.0 tdi, fara comenzi pe volan. Pe display ul mic de la bord dintre cadrane nu am acces la nicio informație în afara de acea masina cu punctele cardinale. Exista o cale de a modifica setarea aceea? Mulțumesc!

Din pacate, nu. Doar sa faci retrofit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Computer bord probleme / discutii

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!