Jump to content

Passat b8 ALLTRACK


skija

Postare recomandată

Salut,

 

De saptamana trecuta am schimbat B7-le cu B8-ul... am trecut de la un B7 140cp manual la B8, Alltrack, automat. 

Grea schimbare... B7-le, parca ceva mai dotat pe confort... 2014, keyless, camera, scaune textil ventilate, ACC, parbriz incalzit, dar care ajunsese la 360.000 km (il aveam de la 130.000). 

La B8 imi lipsesc dotarile camera si scaune ventilate... le simt lipsa... in rest.. e DSG, are Android Auto, virtual cockpit si panoramic (pe care nu il voiam) in plus fata de B7 si ... si doar 120.000 :P

 

Dotarile B8: keyless, panoramic, virtual, ACC, rear & side assist, 220, soft close pe hayon, led, ambient light... si or mai fi dar nu le bag in seama...

 

In urmatoarea peroada (poate dupa concediu) o sa incerc montrarea camerei.

 

Momentan sunt "fericit" cu consumul de 5,9 extraurban (~120km/h) si 9-11 in Bucuresti. E cam cu 1,5-2l mai mult decat la B7. Dar 4x4, automata... na...

b8_1.jpg

b8_3.jpg

Link către comentariu

Alltrack-ul e cel de 190cp?


Cum adica scaune textil ventilate? Ventilatia nu era doar in combinatie cu piele?

Link către comentariu

190, da.

 

Pe B7 au fost si textil ventilate... si au fost AUR! Pacat ca nu se mai fac...

Link către comentariu
  • 2 months later...

salut 

ai pus camera pentru mersul cu spatele  ? 

daca da , poti da mai multe detalii ?

 

multumesc 

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!