Jump to content

ID3 VS MODEL3


Alin0702
 Share

Postare recomandată

Hello tuturor,

 

Asa cum probabil stiti Tesla a poposit si pe la noi.

 

De ceva timp ne bate gandul sa mergem pe electric si ziceam ca anul viitor sa facem pasul.

 

Standard Plus iese in zona 32K eur..si Long Range-ul de 600+km in zona 40K eur ..dupa ecobonusuri.

 

ID 3-ul Pro S cu ceva optiuni...bate cam tot pe acolo.

 

Tesla in schimb promite ca va mai face superchargere in RO..

 

Acum avem...optiuni...cele doua ies..similare ca pret...cu plusuri si minusuri pentru ambele.

 

Parerile sunt binevenite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as alege Tesla, chiar si luand in calcul scandalul de acum cu bateriile, pentru:

- mai multa putere

- motor mai eficient

- range mai mare (la LR, SR+ e la fel, desi ambele cu baterii mai mici decat ID.3-ul echivalent)

- putere de incarcare mai mare

- statii proprii de incarcare, foarte rapide

- pret mai bun la dotari echivalente (parca)

- valoare la revanzare mai buna

 

Si as lua ID.3 daca as vrea sa raman sub 30.000 pret de achizitie. Odata ce intri in gama de pret a M3 mi se pare ca nu mai exista concurenta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I agree, singurul avantaj..al ID 3 acum....e ca suntem noi mai obisnuiti cu VW...e mai aproape...si nu ar fi saltul asa de major si poate build quality...nu am apucat sa vad vreo tesla de aproape inca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As alege 100% Tesla dar cu o singura conditie, sa fie deschis service-ul in Ro. Acum pe un order nou de M3 estimarea este noiembrie. Nu stiu cum este cu tichetul rabla, daca se pot incepe procedurile inainte de livrare, pentru a il garanta, trebuie intrebat.

 

L.E. Daca e vorba de 2022, sigur o sa se mai aranjeze lucrurile. Dar cel mai important ramane sa service in Bucuresti.

Modificat de Silviu_7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!