Jump to content

Problema electrica, nu-i dau de capat


mellbo
 Share

Postare recomandată

As fi postat in Volkswagen Sharan, dar nu mai urmareste nimeni ramura asta din "1907".

Rezumat problema:

 Sharan 2006 SportLine, 2.0 TDI 140 CP, cod motor BRT.

 Masina asta are un Eberspacher montat pe ea si pompa de recirculare pe circuitul de incalzire. 

Defect: Pompa axuiliara nu functioneaza. Am alimentat pompa din exterior, pompa functioneaza.

Sigurante: Nimic defect.

Am deschis blocul de sigurante, am ajuns la relee am localizat prin varianta clasica (sunat cu multimetrul) releul. Releul este ok dar nu primeste comanda. Am rugat in stanga si-n dreapta persoane au cautat pe Autodata si le da ca bobina releului e comandata cam asa: un fir din modul A35 celalalt din modul A161. A35 are un senzor de temperatura undeva, si A161 are un 2 simboluri pe el . De tranzistor si de Motor.

 

Unde sa caut mai departe defectul, ce sunt modulele astea ? Va rog putin ajutor, nu am unde sa merg cu ea, ca toti spun ca sa-mi fac programare peste 1-2 luni dar eu nu vreau sa astept atata...

Modificat de mellbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta nu înseamnă că trebuie să postezi offtopic. Am văzut că ai postat şi pe topicul dedicat şi dacă  nu a răspuns nimeni probabil că nu au ştiut rezolvarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • lupo_bv a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!