Jump to content

Defect inchidere centralizata Toledo 1m


smecs
 Share

Postare recomandată

Salutare.

 

Vorbim despre un Toledo 1m 2003. 

Pe masina am o inchidere centralizata aftermarket montata in paralel cu cea de pe masina( problema comuna cu telecomanda originala care nu mai emite). 

Pana acum 2 zile functiona totul corect, din telecomanda aftermarket se incuiau toate usile si se descuiau la fel. 

Acum usile fata nu mai reactioneaza la inchiderea din telecomanda. Cea de la sofer avea problema de cand am cumparata masina in sensul ca nu se aprinde lumina de la plafoniera cand o deschid insa cea de la pasagerul fata aprinde plafoniera doar ca nu se inchide sau deschide din telecomanda. Daca actionez tumburusul, portiera se incuie si ramane incuiata pana o deschizi din interior.

Portiera sofer la fel se inchide de la tumburus sau daca bag cheia in portiera, moment cand se inchid toate usile exceptia fiind usa pasager fata( nici deschis nici inchis)/. 

 

Mentionez ca din inchiderea AM se deschid/inchid usile spate + portbagaj. Fenomenul se intampla doar la cele fata. 

 

Am documentat problema mea si sunt dispus sa schimb broastele fata cu totul doar ca am o problema cu care sper ca s-a mai confruntat cineva de pe aici, capul M8 al portierei pasager fata este "mancat" complet(unul din ele) si nu reusesc neam sa-l slabesc(cineva inainte a folosit un cap torx pana a retezat tot). 

Cum sa dau broasca jjos in cazul asta? 

 

Va multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!