Jump to content

Golf 5 - Oettinger Pack


ionut1999

Postare recomandată

Salut și bine v-am găsit! Aseară căutam niște erori pentru vcds și am găsit acest forum/comunitate despre vw și as vrea sa intru și eu la voi in “familie” cu al meu golf!
Este un golf 5 cumpărat in vara 2020 de către mine din Germania direct de la proprietar! Ce mi-a plăcut foarte mult la aceasta mașina este in primul rând exteriorul care este unul destul de decent și ne mai văzut pe restul golf 5-urilor, majoritatea având pachet gti și de r32 avânt pachet original Oettinger și tobă Remus originala (au fost montate imediat după ce a fost cumpărată mașina in 2008, deci tocmai de asta am o garanție ca mașina nu a avut accident)
-Motorizare: 1.9 TDI 105 CP
-Cod motor: BLS
-An fabricație 2007 luna Decembrie
-Jante de aliaj r17
-Volan sport
-Scaune scoică sport
-Navigatie cu android
-Lumini ambientale picioare
-Oglinzi electrice încălzite
-Senzor ploaie
-Încălzite in scaune 
-Dubluclimatronic
-Închidere centralizată
-etc

În vară acum 2021 se face un an de când am achiziționat mașina și pot spune ca sunt foarte mulțumit de ea! Am cumpărat-o la 202.000 km și acum are 228.000 km.
Am cumpărat-o cu 3700 de euro, eu zic ca este un preț super bun raportat la an fabricație și km + pachet exterior care a costat mai bine de jumătate cât am dat eu pe mașina. 

Am de gând in viitorul apropiat sa: 
-pun folii pe geamuri (îmi place intimitatea, chiar și când conduc)
-sa ii fac soft, stage 1 (35 cai in plus)
-schimbare tot ce tine de ambreiaj și consumabile dacă o sa ii pun un soft nou
-înlocuire toba finala si ornamente cu ceva mai frumos
-o vopsire completa cap
coada (dacă reușesc cu ajutorul lui Dumnezeu sa rezolv
toate treburile as dori urgent sa ii fac o vopsire completa și sa scap de rugina de la praguri și emblema Volkswagen de deschis portbagaj, deoarece începe sa avanseze destul de mult datorită sezonului rece și sare etc)
-suspensie sport reglabilă

-maxidot ca am minidot

Consumul este unul cat se poate de bun! Sunt super multumit de el.
Extern Sibiu - Râmnicu Vâlcea consum pe Valea Oltului 4,3L de obicei, adică mers normal, fără prea multe Depășiri și accelerări bruște, mers liniștit in spatele unui tir cu 80-90 folosind doar
frâna de motor pana la destinație și doar in caz de urgentă frâna propriu-zisa.
In momentul in care “am chef de alergat și depășiri” scot maxim 6, schimbat in 3-4 mii de turații de obicei 
Consum oraș 7
Consum mixt: 5

 

20200720-151457026-i-OS.jpg  20210308-161117197-i-OS.jpg  20200712-162049461-i-OS.jpg

 

20210221-173851189-i-OS.jpg  20210110-014436582-i-OS.jpg 

 

20200714-124128504-i-OS.jpg    20201210-120132296-i-OS.jpg

 

20210424-090026000-i-OS.jpg 20210308-171503570-i-OS.jpg

 

 

 

 

 

Modificat de ionut1999
Link către comentariu
  • ionut1999 changed the title to Golf 5 - Oettinger Pack

Sunt curios cum arata acele scaune "scoica" din ce am observat ai niste scaune normala de golf sport-line

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

@robi_zet Salut! Am atasat mai jos niște imagini. Nu știu cum sunt cele de la sport-line, dar am văzut ca sunt diferite pe google. Nu știu ce sa zic despre ale mele cum se numesc sau de unde provin mai exact. Multumesc de precizare

 

D5-AF8-B56-2-D18-4-DCB-89-A6-DAD9-CA3-D9

 

AAACA79-C-FF9-A-45-A4-B3-E7-D9-DEC7-DB28

Modificat de Rave
Quote-ul inutil este pedepsit de regulament! Foloseste, te rog, tag-uri, asa cum am facut eu!
Link către comentariu

asta incerc sa iti spun ca nu sunt scaune tip "scoica", sunt niste scaunde de golf putin mai profilate

Link către comentariu

Cred ca le poate numi scaune sport, cele scoica sunt fara airbag, stai in ele precum in cada si sunt deloc confortabile. Le vezi in masinile de curse fiindca permit folosirea centurilor de siguranta in 4 puncte 🧐

Link către comentariu

@MihaiMk3o sa modific postarea :))

Auzisem pe câțiva cu termenul de “scaun scoică” și mi-a rămas implantat în memorie sa zic așa. Multumesc pentru precizări.

Link către comentariu

Arata bine. Succes la planurile pe care le ai cu modificarile. Multi km in siguranta. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!