Jump to content

Masina mea: Golf IV GTI, R32 Spoiler, Xenon, LED, 18",...


DerED

Postare recomandată

Nu exista capace de VW pentu jantele mele. Semnul de Audi este din metal si este lipit inauntru. Oricum... Imi place mai mult decit un semn mare de VW! :)

Este din 99 si are 160" km! :D

Modificat de DerED
Link către comentariu
  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DerED

    75

  • Bogdan_wrc

    14

  • TIR

    9

  • rudolf.s

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am aceleasi capace dar fara niciun semn. Arata mai bine. :icon_thumright:

Link către comentariu

Dece atuncea ai si aceleasi jante ca mine, corect?

Am facut un "fake" pe computer si fara semnul de Audi nu imi place. Lafel de putin imi place cu acel de VW!

Link către comentariu

Salut

De mult doream sa te salut, esti tare, atata pasiune mai rar ! :)

Citeam mai in spate, ca ti-e frica sa vi cu masina in RO din cauza jantelor, sa sti ca situatia nu mai e chiar asa ca in trecut, chiar am un prieten si client ( lucrez pt dealer-ul ABT in RO ), care si-a montat pt masina de zi cu zi, jante pe 19", de aproximativ 1 an si pana acum nu a avut probleme cu ele si nici cu anvelopele ! poti intra pe site-ul nostru , sa vezi ce jante mai montam si ce modificari la masini mai facem si noi romanii ! ( iti atasasez cateva imagini drept exemplificare )

Mit freundlische grusse, ein leidenschaftlicher VW, wie Sie !

Nur gute Stra

post-11277-1246694982_thumb.jpg

post-11277-1246695113_thumb.jpg

post-11277-1246695139_thumb.jpg

Link către comentariu

Salut,

merci mult! :) Sint faine pozele si Firma e foarte aratoasa!!!

Anul trecut cind am fost la Brasov am trecut prin Oradea, Cluj, Brasov... A fost ceva mai bine decit prin Arad, Sibiu... Anul acesta am si alte jante care sint negre. Anul trecut erau, nu stiu cum se numeste pe romaneste, dar pe germana se numeste "hochglanzverdichtet". Cu alea trebuia sa am foarte multa grija si dupa fiecare 100 de km sau dupa fiecare mers pe autostrada trebuia sa le curat, ca altfel se strica suprafata.

Ce ma deranjease foarte mult sint hopurile instalate in fata fiecarei rondel care l-au instalat in Brasov. Nu stiu daca cu masinuta mea as putea trece peste ele fara sa ating cefa. Punctul cel mai jos al masinii este 8cm peste sol. Punctul al doilea este, ca locuinta care o mai avem acolo este exact in centrul brasovului (in spatele la Aro Palace). Si sa gasesti pe acolo un loc de parcare este aproape imposibil. In mod normal se parcheaza pe trotuar, pentru ca acolo in unele locuri nu costa nimica! ;) :D

Stopurile sind de la FK! FK LED Var. 1 in culoarea rosie. Dar eu le-am colorat singur in style de US-Jubi-GTI!

Asa aratau inainte:

ledrls14ws.jpg

Asa le-am modificat:

83419085.jpg

90093444.jpg

83892805.jpg

Si asa arata acuma:

57846641.jpg

57825803.jpg

Cya,

Ed

Modificat de DerED
Link către comentariu

Super masina, o stiu de pe cand ai descris-o la inceput pe forum, pe vremea aceea era trecuta la rubrica "AUTObiografie". Imi place ca sufera doar modificari de bun gust si arata foarte bine tot timpul :).

Modificat de shimano
Link către comentariu

S-au schimbat drumurile,. Cel putin prin arad (nadlac Arad-Deva) este un drum impecabil, niciun gram de denivelare,groapa,etc :))

Link către comentariu

Dar prin Sibiu este nenorocire! Parintii mei au fost in primavare pe acolo si a durat 4 ore pina cind au trecut de portiunea aceea! Drumul era in lucru...

Link către comentariu

Intr-adevar mare parte din strazile din Sibiu sunt in lucru,(lasand deoparte centura, care a avansat in ultima vreme destul de mult, si care cand va fi gata va inlesni traficul foarte mult) dar mare parte sunt si finalizate, si arata a strazi nemtesti (asa cum am vazut prin Nurnberg vara trecuta) pe unde poti circula cu Golful fara probleme. Desi un oras aglomerat, Sibiul nu e chiar de netrecut si nu creeaza foarte mari probleme :rolleyes:

Inca o data imi exprim admiratia fata de munca depusa si persevenrenta de care dai dovada, drumuri bune si te asteptam pe la noi, eu zic ca merita incercarea :blah:

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

men salut!!!

In primu rand apreciez enorm munca la masina..nu stiu cat efort ai depus tu personal, insa din forum am concluzionat ca destul. Si eu mi-am schimbat ceasurile de bord si nu regret, si stiu ce si cum e cu firele.

Acum am sa-ti spun cateva chestii si sper sa-mi raspunzi

1) Oricat ai modifica masina tot golf4 ramane. Dc zic asta? eu eram super innebunit bora in sus bora in jos.....ma rog a fost suficient sa ma urc intr-un audi a4 model 2002, dar cu navi maxi-dot color si am zis frate DIFERENTA DE CLASA ENORMA. Sa nu ma intelegei gresit nici tu nici restu, ca am mers cu multe masini, inclusiv seria 7 si Q7 ma rog..dar eu nu aveam masina deloc si nu apreciam exact. Mi-am dorit super mult bora , imi place super mult bora, dar tot bora e. a mea nu are motor puternic...ma rog

2) Cu banii care i-ai bagat in masina iti luai un S3 de 2009 cu 40 de mii o super masina cu panoramic fumuriu jante pe 18 stock, suspensii super sport, audi magnetic drive motor de 270 de cai...si nu mai vb de restu NOU. Poate o sa ma criticati pt pret, dar am un amic care si-a luat s3 cu 31 de mii de euro cash 0km din Germ comandata.

3) La masina janele sunt prea MARI si masina prea MICA. Mai bine puneai navi originala de vw mai ales ca in germ functioneaza si da si de 10 ori mai bine. Ma bucur ca ai schimbat ceasurile de bord si ai scapat de tampenia aia de albastru ( SUCKS ), scaunele nota 10 +.

Acum stiu DRAGOSTEA OMULUI PT MASINA NU SE DISCUTA. m-am suparat pe el ca tot timpul critica tara, care este cum este, dar.... si ca a zis ca vrea sa vanda masina sau sa o dezmambreze. In plus spune ca nici nu prea merge cu ea..

Stiu modificarile au venit in timp..dar

Nu vreau sa te superi pe mine si nici restu nu vreau sa va suparati, insa am dreptate. Nu sunt frustrat ca eu nu am motor puternic sau ma rog ca pana la urma fiecare dupa posibilitati, insa imi expun parerea..

Ast raspunsuri si sper sa nu te deranjeze remarcile mele

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

@roli_wrc, el a zis ca nu prea are bani asa multi pt modificari, si ca o modifica pe parcurs, odata ce face rost de ei..ma indoiesc ca daca ar fi putut sa-si ia un S3 sau un Golf V R32, nu si-l lua.. :D

Si referitor la partea a doua, am vazut ca multi sar ca s-au schimbat lucrurile si ca drumurile sunt bune si hotii au disparut, si tara este minunata. Nu e asa. Ii dau toata dreptatea lui DerED, in locul lui nu as mai fi venit in tara deloc, imi luam rudele cu totul de aici..drumurile sunt proaste, fiind din ploiesti pot sa zic asta in fiecare secunda in care conduc, nu are sens casco pentru jante, pt ca trebuie dai fransiza acum, si nimanui nu ii face placere sa alerge sa indrepte rotile si sa stea dupa serviceuri, masina face urat si te zgaltaie si cu jante de 17 si nici nu vreau sa ma gandesc cum e cu 19, e pacat de masina. Hoti avem destui, am aflat asta cu capace furate de la masina, portofele furate din geaca, capota masinii zgariata, luneta sparta noaptea de betivi (masina o am de 10 luni si numai eu stiu cate am reparat si alergat la politie cu ea), oglinzi de masini sparte (audi a4) in fata mea de o angajata SSB care isi cara cosul de gunoi printre masini, pana a pocnit o oglinda, am atentionat-o , a dat din cap si a plecat (asta la Universitate, in centrul Bucurestiului, in parcarea Dalli, unde reprezentatul parcarii la fel, a dat din cap si mi-a zis sa plec mai repede, probabil sa nu observe cel cu a4-ul daca venea). Stiu ca sunt offtopic in general aici, dar nu pot sa ma abtin cand vad cati ridica in slavi tara, desi nu este cazul deloc. Dar deloc.

@DerED, felicitari pentru masina si pentru starea in care ai adus-o, sper ca vei mai posta noutati, poate chiar dupa schimbarea golfului ;)

Modificat de paul_e88
Link către comentariu

Parerea mea este ca diferenta de clase e gandire pur romaneasca. Toti viseaza audi si bmw. Eu sincer as prefera un Golf 4 R32 de 10 ori mai mult decat un A4 , A6 , seria 5 si altele. Dar ar mai fi si preparat de HGP cu atat mai bine. La fel si cu un GTI bine ingrijit si cu unele modificari.

Sunt care vad intr-un clio RS ( de exemplu) mult mai multa satisfactie si distractie decat in nu stiu ce audi.

Modificat de BAD_MF
Link către comentariu

Salutare !

Nu vreau sa atac pe nimeni, dar unele din ultimele comentarii nu au ce cauta pe acest topic !

Haideti sa nu ne batem joc in cel mai pur stil romanesc de munca si pasiunea omului, cu comentariile noastre !

Cine prin tuning si pasiune intelege doar xenoane after-marchet pe faruri fara lupa si proiectoare, folie neautorizata pe geamuri, jante cromate mari si "tun" de bas in portbagaj, ar fi bine sa nu-si dea cu parerea aici !

Din partea mea jos palaria ED !

Poate ar fi necesara putina ;) pe acest topic !

Scuze daca am fost :icon_thumleft: !

Numai bine !

Link către comentariu
Oricat ai modifica masina tot golf4 ramane

Poate tu prin tuning vrei sa transformi o masina in ceva ce nu este. Omul are Golf pentru ca ii place, il tuneaza dupa placul inimii. Punct.

Daca tu te simti inferior in vreu fel pentru ca ai Bora, ai o problema. :icon_thumleft: Nu mi-o lua in nume de rau... sper ca intelegi ce vreau sa zic.

La masina janele sunt prea MARI si masina prea MICA

Niciodata jantele nu sunt destul de mari. Drumuri sa avem pentru ele. ;)

Scuze de offtopic.

Link către comentariu

Masina este modificata cu foarte mult bun gust si cu materiale de calitate!

Regretabil este ca nu o putem vedea si noi live.

Mult timp am cautat si eu un GTI G4 ... am un prieten cu GTI Edition 25 cu ceva modificari de maxima calitate !

Masina ma inebuneste de fiecare data cand o vad!

Ed, felicitari!

Modificat de unuser
Link către comentariu

Salut Edy!

Am lasat treaba deoparte si ti-am citit topicul. E impresionant ce ai facut. Nota 10. Se vede ca ti-ai format si ai o gandire dreapta asupra tuning-ului si modului de aplicare.

Printre ultimele replici am vazut o frustrare si un sentiment de lipsa de implinire. Fara nume. Daca tanjesti dupa ce nu poti avea in veci nu te vei bucura de viata si de ce ai.

Unii oameni nu pot intelege pasiunea. Te sui in 'n' masini, dar numai una iti da acel sentiment.

Felicitari pentru rezultat, chiar daca vrei sa scapi de el...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
marius1982.11

Sper ca a mea sa ajunca macar un sfert din look-ul masinii tale, arata super.

O adaugare: daca tot ai facut-o .:R32 look, puteai pune si asta: 1K0 419 685

post-34985-1251017543_thumb.jpg

Numai bine si sa ai grija de ea!

Link către comentariu

1) am specificat ca nu sunt frustrat

2) ma refeream la tara ca pamant nu ca locuitori ( nu inteleg ce are peisajulsi tara asta sau ce nu are ) referitor la oameni majoritatea sunt cocalari nimic de zis

3) daca AVEAM bani luam audi sau ma rog asta e parerea mea nu trebuie sa intepati toti in sus si in jos ca aaa frate ce ai zis ce ai facut sa stergem comentull.este parerea mea si ar trebui sa cititi mai bine ce am scris si sa tinem cont de ele( oare nu va comportati ca niste romani prin ceea ce ziceti toti ..ceva de genu la guni cu roli si ce a comentat..da nu am bani sa modifc masina cum vreau insa nici sa-i pun un spoiler si jnate KM sau ART si frate am o super masina

4) cu ce este o bora stock mai prejos decat golf 4 stock??? asta chiar nu inteleg astept explicatii

Link către comentariu

un golf ca acesta as vrea si eu :D

felicitari pt modul cum arata ;)

spor la modificari

Link către comentariu

:P tu chiar nu vezi ca postul tau nu a fost primit bine ca si poluezi un topic? fa-ti topic separat daca ai intrebari si comparatii..curiozitati.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina colegului DerED.Cred ca "apetitul" pentru modificari il are de la prietenii din tara unde locuieste si este de foarte mult bun gust.Dupa mine asa trebuie o masina modificata.Sa povestim despre masina pe acest topic nu de Romania .... stim cu totii ce ii aici.

Link către comentariu
2) Cu banii care i-ai bagat in masina iti luai un S3 de 2009 cu 40 de mii o super masina cu panoramic fumuriu jante pe 18 stock, suspensii super sport, audi magnetic drive motor de 270 de cai...si nu mai vb de restu NOU. Poate o sa ma criticati pt pret, dar am un amic care si-a luat s3 cu 31 de mii de euro cash 0km din Germ comandata.

si daca il iei gata facut...unde mai e contributia personala?se rezuma doar la achizitie?

spui ca tot un golf ramane...asa e ,dar va fi unu langa care merita sa stai,sa-l admiri.

dupa mine golfu 4 are una dintre cele mai placute caroserii,design etc si poti sa-l modifici foarte usor.

@DerED cum am mai spus anterior,ai un golf de invidiat.

felicitari si tine-o tot asa :)

Link către comentariu

da in fine imi cer scuze daca am deranjat. ORICUM AM SPUS CLAR CA APRECIEZ MUNCA FACUTA LA MASINA, dar fiecare intelege in felul lui si poate nici eu nu m am facut bine inteles, insa consider ca era bine sa incercati sa intelegeti dc am spus acele lucruri nu sa incepeti sa denigrati

Link către comentariu

Sper sa nu-mi iau WARN deoarece imi dau cu parerea despre o masina pe care o urmaresc de cand a aparut prima data pe acest forum, e superba , felicitari, dar ultima optiune si anume acele jante negre nu dau bine deloc cu masina albastra , nu mai are nici-un farmec, nu o mai scoate in evidenta decat barile de R32. trebuia sa pui un Barracuda Voltec T6 Black Chrome cu 9J pe spate, sau sa-ti lasi jantele BBS cu care dadea o personalitate aparte masinii .

:icon_thumright:

P.S. Am citit despre cateva reguli de pe acest forum si nu mi se pare deloc corect sa laud absolut toate masinile asa cum am remarcat ca o fac deja anumiti useri (lingai) de pe acest forum. Doar imi spun parerea si ATAT

post-3400-1252043495_thumb.jpg

Modificat de edy1092
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!