Jump to content

Coduri de eroare - Golf GTE


Klahan
 Share

Postare recomandată

Am tot cautat pe google si aici inainte sa intreb, si vad ca nimeni nu s-a mai lovit de eroarea asta. Este un Golf GTE din 2016. Bateriile au fost schimbate in 2019. 

IMG_20210311_110947.jpg

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri de eroare - Golf GTE

Salut, am si eu o problema la un Gold VII.

Mi s-a aprins martorul check engine, iar dupa cateva zile s-a stins, apoi iar s-a aprins. In momentul in care s-a stins am fost la cineva pentru o diagnoza, insa nu a aparut nici macar o eroare. Ce s-a intamplat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kankode golful tau este GTE asa cum scrie in titlu?

Daca nu, te rog sa postezi in topicurile dedicate, in functie de motorul tau:

Pe benzina 

Sau motorina:

Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 3/11/2021 at 12:18 PM, Klahan said:

Am tot cautat pe google si aici inainte sa intreb, si vad ca nimeni nu s-a mai lovit de eroarea asta. Este un Golf GTE din 2016. Bateriile au fost schimbate in 2019. 

IMG_20210311_110947.jpg

E un "defect" înregistrat ce face referire la cuplarea/decuplarea contactului și implicit cuplarea redresorului DC/DC pentru a încărca bateria de 12V. Apare de obicei după cuplări/decuplări repetate ale contactului in timp scurt, dar nu influențează șoferul. Nu e un defect real, nu e cazul să îl iei in considerare, tine strict de managementul sistemului HV și LV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!