Jump to content

Upgrade to A3 (cu muschi)


ShadoWzZ

Postare recomandată

Prea tare nu prea pare sa se auda.

Totusi, nu e deranjant la drum lung? Sau ai ceva shutoff valve pt mai multa liniste?

Link către comentariu

Masina era in dinamic cu valvele deschise. Pe confort cand se inchid valvele este liniste aproape ca inainte.

Link către comentariu

Trage si al meu parturi mai tari :))

Joke aside, nice touch, sustin zambetul oferit :)

Link către comentariu
On 11/28/2022 at 9:34 PM, ShadoWzZ said:

Noile conducte de AC :)

 

image.thumb.png.3ecfec117375bae262fd2bf73ce2ad84.png

 

Cu rezonatorul scos si noul radiator de AC montat impreuna cu conductele de mai sus :)
 

 

 

Cam fuge compresorul asta pe roti...

 

Cat priveste "partz partz", astea-s discutii despre "imi plake sau ba".

 

:))

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Destul de tarziu dar datorita anumitor necesitati a trebuit sa aman tocmai pana acum montarea rotilor de iarna... 
Ca sa intre fara probleme peste etrierii mari a trebuit sa apelez la un set de distantiere H&R de 10mm ( calculat cu un calculator de offset online pentru a copia offset-ul jantei pe 19 care trece de etrieri fara probleme ).

Pe langa asta , acum roata si sta mult mai bine , aproape de aripa nu ascunsa pe amortizor :)

 

1992753516_s310mmhr.thumb.jpeg.c9ca3867a8ab2908fc63e0eab0b9e282.jpeg

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Racitorul de aer , tevile de la AC cat si scoaterea rezonatorului au condus la graficul de mai jos :D
  

image.png
 

La multi ani :)

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Gresit, poate sa pun ceva coilover competent dar ca si putere este arhisuficienta 😂

Link către comentariu
  • 2 months later...

Si dupa o perioada de indelunga asteptare reusim sa ne intindem picioarele. Atat noi cat si masina.
 

WhatsApp Image 2023-03-04 at 09.44.19.jpeg

WhatsApp Image 2023-03-04 at 09.44.21.jpeg

Link către comentariu

Cum sunt barele in contact cu masina? Ma enerveaza teribil sistemul asta de prindere. Ai protejat cu ceva folie sau e ok si fara?

Link către comentariu

Eu recomand sa protejati cu folie zona in care o sa montati astfel de bare. 
Am avut si eu la golf si dupa doua ierni, chiar daca am avut grija sa le montez curate, cu masina spalata si sa insist cu jetul pe la ele din spate inspre fata dupa drumurile lungi, tot au ramas urme pe lac exact dupa conturul talpilor de cauciuc. Seamana foarte mult cu urmele de calcar.

Link către comentariu

Subscriu la ce spuneti voi. Masina este infoliata complet in ppf transparent care a fost deteriorat in zona de contact cu talpa bratelor. Din pacate pana nu achizitionam alta masina de familie mai generoasa, cam asta o sa fie combinatia pentru drum lung dar momentan folia isi face treaba, fiind singurul lucru afectat.

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu
2 hours ago, Adi_vw said:

Eu recomand sa protejati cu folie zona in care o sa montati astfel de bare. 
Am avut si eu la golf si dupa doua ierni, chiar daca am avut grija sa le montez curate, cu masina spalata si sa insist cu jetul pe la ele din spate inspre fata dupa drumurile lungi, tot au ramas urme pe lac exact dupa conturul talpilor de cauciuc. Seamana foarte mult cu urmele de calcar.

Subscriu și eu. Îmi aduc aminte că prima oară am montat bare cu suporții aferenți de la thule pe un golf 5; atunci suporții au venit cu ceva folie transparentă de protecție pe care se instalau apoi „tălpile” respective și totul a fost ok. La tiguan...suporții nu au mai venit cu folia respectivă, iar rezultatul este cel descris de @Adi_vw ...

Link către comentariu
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!