Jump to content

Retrofit Golf 7 - Faruri led OE


calinoi
 Share

Postare recomandată

Ziua bună tuturor colegilor de pe acest minunat forum.😊

Intenționez să înlocuiesc și eu farurile Golfului meu ( Golf 7 2014) cu niște faruri mai noi din anul 2017 - varianta cu led, am înțeles din câteva surse că acestea nu se potrivesc.

- Cine cunoaște, îmi puneți menționa mai exact ce nu se potrivește..., dimensiunile, mufele sau poate are alt sistem de prindere...?

- A mai făcut cineva acest upgrade?

Nu doresc să montez ceva pe baza de xenon din motive financiare și mai ales că operațiunea implică mult prea multe modificări...senzori de nivel..., etc.

Atasez ambele modele la care fac referire.

Vă mulțumesc anticipat pentru bunăvoința celor care a îmi vor oferi un sfat concret!

Screenshot_20240911_173319_Chrome.jpg

Screenshot_20240911_162414_Chrome.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se potrivesc, au alta forma. Trebuie sa inlocuiesti si aripile, capota, bara si tragerul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

21 minutes ago, florin r. said:

Nu se potrivesc, au alta forma. Trebuie sa inlocuiesti si aripile, capota, bara si tragerul.

Mulțumesc frumos pentru răspunsul prompt!

Înseamnă că trebuie să mă resemnez...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!