Jump to content

Retrofit oglinda antiorbire Seat Leon 1p


google08
 Share

Postare recomandată

Va salut!

Am decis sa înlocuiesc oglinda standard cu una cu funcție antiorbire pe un Seat Leon 1p din 2008, dar întâmpin următoarea problema și anume ca nu găsesc o schema electrică cu codul de culori din mufa de la oglinda asta cu funcție antiorbire. Va rog sa ma ajutați și pe mine dacă aveți orice informație despre montaj. Mufa oglinzii are 4 fire și anume: 1 verde, 1 gri, negru și unul alb. 
Va multumesc! 
 

F87A692F-C435-4709-94EA-07DFCB066B72.png

Modificat de google08
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa si firele nu sunt de la oglinda. Sunt alte culori acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt de la oglinda! Am mai pus o imagine cu oglinda. Dacă cunosti configurația firelor sau mai exact cum intra cablurile in mufa. Și aici ma refer la faptul ca mufa are 8 orificii in care trebuie sa intre 8 pini. As vrea sa știu ce configurație au. O schema electrică sau ceva!?!

30F380FE-74A2-4B9E-B484-DB8FDC759D1F.jpeg

Este un leon 1p din 2008!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt schema dar te rog dacă poți sa îmi și explici mai in detaliu sau dacă poți sa îmi spui de unde ai luat schema!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveai in schema pusa de mine tot ce te interesa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Îți multumesc! Nu am reușit sa descifrez schema de la tine. M-au derutat culorile firelor, care sunt diferite fata de ce am eu. 
Multumesc încă odată! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!