Jump to content

Manual T-Cross


quasar
 Share

Postare recomandată

Nu gasesc pe nicaieri diagrama panoului de sigurante de la T-cross. Ma poate ajuta cineva?

Evident ca ar fi util si un manual de utilizare/reparatii T-Cross.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrat pe linkul respectiv cu VIN-ul meu si din pacate nu este recunoscut, masina fiind achizitionata din Romania. Am intrat chiar pe chat si se pare ca nu am acces, din pacate.

Era util un User Manual in format pdf. Manualul tiparit (in lb romana) l-am primit, dar era interesant un format pdf.

Dealtfel in acest manual apare diagrama cutiei de sigurante dar are doar descrierea catorva sigurante. Am atasat-o pentru cei interesati.

Tablou sigurante VW T-Cross.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate te ajuta manualul de la T-Roc, e intr'un alt topic tot din aceasta sectiune. Ma gandesc ca ar trebui sa fie tot pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa il si urci aici, te rog, ca sa facem topicul pinned?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu am cum. Este online. Se intra pe link-ul respectiv, se introduce VIN-ul masinii dupa care se selecteaza din coltul dreapta sus limba English (United Kingdom). Manualul este interactiv, nu are optiune de download

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • tudy_cnu pinned this topic

Salut @quasar,

 

Daca ai timp si deranjul nu e prea mare, se poate folosi un convertor de HTML to PDF (e.g. https://pdfcrowd.com/). :)

PS: S-ar putea sa nu mearga cu link-ul din browser, e posibil sa se foloseasca o cheie unica de utilizator/SAS Token generat dupa logare... CTRL+S cand esti pe pagina, se salveaza format HTML, iar apoi uploadat in link-ul de mai sus... Dar din nou, doar daca esti dispus deranjului in sine.

 

O zi faina!

 

 

Modificat de Sebi Negoescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
On 2/23/2021 at 9:56 AM, Sebi Negoescu said:

Salut @quasar,

 

Daca ai timp si deranjul nu e prea mare, se poate folosi un convertor de HTML to PDF (e.g. https://pdfcrowd.com/). :)

PS: S-ar putea sa nu mearga cu link-ul din browser, e posibil sa se foloseasca o cheie unica de utilizator/SAS Token generat dupa logare... CTRL+S cand esti pe pagina, se salveaza format HTML, iar apoi uploadat in link-ul de mai sus... Dar din nou, doar daca esti dispus deranjului in sine.

 

O zi faina!

 

 

De ce nu incercati si dvs? pentru ca nu merge ce ati scris aici sau nu m-am descurcat eu. face doar primele cateva pagini. 

On 2/13/2021 at 7:56 PM, quasar said:

Nu gasesc pe nicaieri diagrama panoului de sigurante de la T-cross. Ma poate ajuta cineva?

Evident ca ar fi util si un manual de utilizare/reparatii T-Cross.

 

 

pentru manualul service full inclusiv schemele electrice  😄 va pot ajuta eu. Caut si eu manualul utilizatorului in format pdf daca are cineva multumesc. 

Modificat de mariusx3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am manualele realizate in format PDF (15,432 Mb) si DOCX (46,951 Mb) fiind de format mai mare decat pot publica aici ...las o adresa de e-mail unde pot fi contactat imaistru21@yahoo.com.

 

La cerere pot da si manualele service pentru T-Cross 2021 dar in limba engleza...in format pdf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!