Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Salut, o rugaminte pt cod/pret catalizator pentru WAUZZZ8K0AA039686, varianta OE... eventual si ce ar insemna manopera ca si pret. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam 3000 lei catalizatorul, poate si mai scump.

exista variante aftermarket pe la 4-500 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vrei sa spui 6500 lei (filtru de particule) :lol:daca predai catalizatorul vechi ...SAU din care mai recuperezi 150 sau maxim 200 euro din vanzarea vechiului catalizator....asta in conditia sa fie elementul ceramic intact..in el.

Desfa catalizatorul vechi si fa-i o clisma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Pedala mea merge in socuri, nu merge fin, am incercat sa o gresez dar degeaba. Am gasit la dezmembrari pedala de pe masina cu volan pe dreapta, diesel bxe. Se potriveste?

1k2721503m este codul.de.pe.pedala RHD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din moment ce are cod 1K2, este speciala pentru volan pe dreapta.

Piesele care difera in functie de asezarea volanului, vor avea coduri diferite 1K1 ( LHD) si 1K2 ( RHD)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

WVWZZZ1KZ4W040987    Se poate afla codul ptr turbosuflanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi cer scuze, nu pot face un nou topic, am un golf 5 plus, vreau sa stiu daca merge schimbat spoilerul bara fata cu unul de la gti sau gt, si daca se pot pune ornamentele la praguri de la g5 gti, repet imi cer scuze ca postez aici, dar nu pot face topic. desi lucrez la piese auto import pt orice model de masina, nu gasesc nimic prin care sa dovedeasca potrivirea spoilerului fata spate si praguri de la g5 gti la g5+


sper sa te ajute.

 

Name:

exhaust manifold with turbocharger Article: 038253056GX Brand: VOLKSWAGEN Weight: 7,045 name model engine manufactured interior color made for region vehicle date gearbox color golf 1.9 GOLF BKC 2004 JS National sales program Norway(X1C) 06.01.2004 GQQ

Z4Z4
 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru wvwzzz1kz5w027547 ma intereseaza cablajul pentru usa soferului cel revizuit mai lung si un cod turbosuflanta dacca este posibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K1971557  Cablaj electric usa stg. fata

1K0971120BJ  Cablaj electric usa stg. fata

038253056EX  Galerie evacuare cu turbosuflanta la schimb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si nevoie de codul de piesa la fuzeta dreapta golf 5 1.4 tsi gti vin wvwzzz1kz6w151661,  si daca e compatibila si de la alte masini ,,, gen 2.0 gti sau 2.0 tdi ...multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K1971557 Cablaj electric usa stg. fata

1K0971120BJ Cablaj electric usa stg. fata

038253056EX Galerie evacuare cu turbosuflanta la schimb

Multumesc! Care dintre coduri apartine cablajului de pleaca din stalpul masini in usa? Am vechea problema prin care se rup firele in burful de protectie dintre usa si stalp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la un electrician bun si iti rezolva problema (inlocuieste firele intrerupte).....nu merita instalatie noua.


am si nevoie de codul de piesa la fuzeta dreapta golf 5 1.4 tsi gti vin wvwzzz1kz6w151661,  si daca e compatibila si de la alte masini ,,, gen 2.0 gti sau 2.0 tdi ...multumesc!

depinde de anul fabricatiei si de prindere 4 sau 3 suruburi.

1T0498621

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si nevoie de codul de piesa la fuzeta dreapta golf 5 1.4 tsi gti vin wvwzzz1kz6w151661,  si daca e compatibila si de la alte masini ,,, gen 2.0 gti sau 2.0 tdi ...multumesc!

1K0407256AA este codul pt dr. si da se potriveste la orice motorizare, conforma etka si tecdoc. inclusiv audi, seat, skoda, tiguan, jetta, eos, caddy etc. gama vag

Mergi la un electrician bun si iti rezolva problema (inlocuieste firele intrerupte).....nu merita instalatie noua.

am si nevoie de codul de piesa la fuzeta dreapta golf 5 1.4 tsi gti vin wvwzzz1kz6w151661,  si daca e compatibila si de la alte masini ,,, gen 2.0 gti sau 2.0 tdi ...multumesc!

depinde de anul fabricatiei si de prindere 4 sau 3 suruburi.

1T0498621

ce ai spus tu este cod de butuc cu rulment, nu de fuzeta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0407256AA  = Portfuzeta fata dreapta

1T0498621=Fuzeta(butuc) cu rulment

Despre ce vorbim,despre piese sau despre alte nebunii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 19b05w.jpg

butucul este cu rulment la acest model

iar fuzeta este cea pe care vine rulmentu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteti sa imi cautati si mie un cod la termostatul de pe un Golf 5 1.6FSI, motor BLF din 08.2005, seria: WVWZZZ1KZ6P010889?

Multumesc!

Modificat de scristib
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai 2 termostate:03C 121 110 A si 03C 121 110 F

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, dar acesta este doar codul pentru termostatul in sine. Din cate am inteles de la mecanicul meu, eu am doua pe masina, iar el recomanda schimbarea completa a ambelor termostate cu carcasa cu tot. Aveti si codul pentru sistemul complet?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal all, ce marca de cap planetara recomandati ??? Vreau sa schimb capul planetara dreapta si nu stiu ce marca sa iau sau o serie la masina din semnatura. Multumesc anticipat !! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteti sa ma ajutati cu un cod pentru sistemul de prindere al politei din spate la golf V.Este vorba de cele doua snururi care ridica polita in sus atunci cand deschizi haionul,sau rupt si ma everveaza la culme ca trebuie sa tin polita ridicata atunci cand vreau sa iau ceva din spate.Gasesc asa ceva,se pot cumpara separat...,daca nu o sa improvizez ceva probabil!!!

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut 

 

Un cod OEM pentru grila centrala bara fata Golf mk 5 linie echipare GT se poate ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa-mi spuneti si mie codul 1K0941431B la ce versiune a ajuns in prezent in ETKA, pentru un golf din semnatura. Daca imi puteti atasa un pdf, va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!