Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Trebuie luat netul la puricat si poate gasesti ceva.Este masina destul de noua si e mai dificil de gasit.Airbag vine pe Jetta incepand cu an fabricatie 2006, si centura pe Jetta din 2009.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am nevoie de un cod pentru clema / inelul / bulb holder-ul unui proiector Hella pt Jetta mk5.

Multam

post-15525-0-75865200-1358597706_thumb.j

post-15525-0-07300800-1358597713_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vine separat.Poate gasesti un proiector spart sa iei de pe el ce ai nevoie.

post-64586-0-04365600-1358598505_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va reamintesc un pasaj din regulament:

Daca doriti sa multumiti unui coleg pentru ajutorul sau raspunsul acordat, va rugam sa faceti acest lucru numai prin Personal Message.

Daca toti vom posta multumiri sau alte asemenea posturi in ariile tehnice, topicurile respective vor fi pline de posturi ce vor ingreuna gasirea informatiilor utile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0863831D Insonorizant capota motor + clipsuri,in jur de 260 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0863831D Insonorizant capota motor + clipsuri,in jur de 260 lei.

Multumesc , dar o bancheta spate fara scaune se poate gasi ?

Daca da un cod te rog , mersi.

Model : http://s8.postimage.org/wbc13l2s3/20130122_105047.jpg

Modificat de dr_junior1980
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate bancheta fara spatar.Bancheta in functie de culoare si materiale este in jur de 1550 lei,imbracamintea banchetei..in jur de 8-900 lei.

Dezmembrari...e singura solutie dar cam greu pt ca toti dau setul de scaune cu totul.

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit astazi ornamentul de pe filtrul de aer dar nu l-am montat deoarece afara ploua.Am comandat codul pe care mi l-ai dat.

Mai am o rugaminte la tine si anume vreau codul de la supapa sens+furtun tulumba servofrana si conector intre furtune prins pe caroserie ce face trecerea intre comp motor si comp acumulator,o poza daca se poate.

Multumesc! :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, imi trebuie piesa asta de la un A4, 1.9 tdi 96kw, motor AWX, din 2003. este capacul de la compresor(patrat cu colturile rotunjite) si are un cod pe el. nu stiu daca este corect : 8EO 260 805 T. Seria masinii : WAUZZZ8E93A389878. Se gaseste separat sau sunt nevoit sa cumpar compresorul ? multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate compresorul il gasesti numai ca piesa de schimb completa,dar daca te interesezi si gasesti un meserias sau un service care se ocupa de reparatii compresoare,imposibil sa nu gasesti capacul de pe un compresor bulit,pt ca este piesa comuna si un model de compresor des folosit.

post-64586-0-38651700-1359099047_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@puzzles,3B0611931E teava depresoare,4B1611931AJ Conducta presiune cu ventil aerisire,8D0611743B Mufa..sunt toate furtunele din ansamblul din zona specificata de tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru o cunostinta, va rog sa imi spuneti si mie dimensiunile exacte ale unor jante de aliaj de origine, pe 16", care echipeaza din fabrica VW Golf Plus. Adica ET, J, etc.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate jantele OE pe 16 au:6.5JX16H2 ET50 5/112 pentru :HOCKENHEIM,MAGNY COURS,MUGELLO,ATLANTA,SILVERSTONE.Mai sunt cateva modele care au urmatoarele dimensiuni.

NAMIB 7JX16H2 ET50 5/112

TANGIS 7JX16H2 ET50 5/112

CONTUR 7JX16H2 ET50 5/112

VITUS 6JX16 ET50 5/112

Despre modelul DAVOS nu iti pot spune nimic.

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Am si eu o mica intrebare: am ramas fara acel capacel de la carlogul auto, din spate.

Am tot intrebat pe la diverse site-uri de piese auto daca ma pot ajuta cu piesa respectiva, si nimic... mi-au cerut seria sasiului si gata.

Ma puteti ajuta voi cumva? Ce detalii am nevoie ca sa o gasesc, dar si pe unde? Nu`mi place deloc cum arata gaura aia acolo...

Va multumesc frumos. O zi frumoasa va doresc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, dar aveam impresia ca am atasat imaginea, si uite ca nu a fost asa :)

post-114742-0-12762700-1359285706_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul piesei care o cauti este 1K6807441 9B9, o gasesti la orice magazin de piese auto care aduce la comanda piese VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ,

codurile pentru golf 5 (2005) manerele interioare de la usi (de care tragi sa inchizi usa) cu 4 geamuri electrice pentru usa sofer si comanda geam electric pentru usa pasager..(si daca mi le poate comanda cineva)

Multumesc!

Serie:WVWZZZ1KZ5W018923

Modificat de somoso
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ,

codurile pentru golf 5 (2005) manerele interioare de la usi (de care tragi sa inchizi usa) cu 4 geamuri electrice pentru usa sofer si comanda geam electric pentru usa pasager..(si daca mi le poate comanda cineva)

Multumesc!

Serie:WVWZZZ1KZ5W018923

In cazul in care vrei sa inlocuiesti aceste piese pentru ca sunt zgariate, iti recomand sa te uiti aici: Se poate comanda soft-lack-ul pentru manere. Poate iti este mai ieftin sa repari decat sa inlocuiesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi frumos,da sunt zgariante pentru asta vreau(defapt nu s-a luat tot cauciucul de pe ele si ala e zgariat tare)..am citit si topicul acela dar sincer s-ar putea sa nu merite timpul ,prima data vreau sa vad exact cat ar fi noi originale..Salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codurile manerelor sunt dupa cum urmeaza:

Stg. fata 1K4868049C 3Z7

Dr. fata: 1K0867180D 3Z7 si 1K0868040B 3Z7

Modificat de Tomi N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am nevoie de o lista de piese cu codurile de rigoare pentru a putea sa instalez spalatoare de faruri.

Precizez ca masina nu are asa ceva.

Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!