Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Salut !

Ma intereseaza codul pentru ornamentul ce vine pe filtrul de aer pt masina din semnatura.

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !

Ma intereseaza codul pentru "Circulation pump (9006333B)" ....daca s-a schimbat sau exista ceva compatibil cu webasto montat de fabrica pe VW GOLF 5 PLUS 2005, serie sasiu WVWZZZ1KZ5W532788, MOTOR BKD 2.0 TDI PD. Atasez si o imagine care am gasit-o pe net.

Multumesc anticipat!

Stie cineva un loc in Bucuresti cu raport pret calitate convenabil pentru inlocuire pompa de circulare la webasto penrtu masina de mai sus?

post-77291-0-20471000-1358000849_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0820036C solenoid valve for vehicles with auxiliary heater,noua este in jur de 100 euro.

Vezi k mai exista in sistem o piesa asemanatoare,sa nu faci confuzie intre ele: 1K0965561A pompa apa sistem incalzire Webasto.

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Va rog frumos, am nevoie de un cod reper conducta clima pentru golf 5 1.9 tdi, 6M. wvwzzz1kz8w325224

Multumesc.

LE: pentru footrest din aluminiu exista cod? sau pot pune si aftermarket in acest caz care ar fi mai ok ca si calitate?

Modificat de dumidude
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0820741BD (ventil expansiune >vas lichid ....retur din bord la radiator clima de la motor),1K0820743CD(compresor AC >condensator AC... de la compresor la bord ) ,1K0820721BD(compresor AC > condensator AC...de la compresor la radiatorul clima de la motor..furtunul scurt)

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0820036C solenoid valve for vehicles with auxiliary heater,noua este in jur de 100 euro.

Vezi k mai exista in sistem o piesa asemanatoare,sa nu faci confuzie intre ele: 1K0965561A pompa apa sistem incalzire Webasto.

Multumesc pentru raspuns!.... dar, m-ai bagat in ceata putin....

Ce sa confund?..... caut o pompa de recirculare (antigel) produsa in 2005 pentru incalzire auxiliara Webasto... asta in urma unei diagnoze .... si test pe componente... separate inclusiv la nivel de a inlocui pompa cu un bec care sa indice eventual daca exista si alte erori, implicit piese care nu functioneaza normal (defecte)

Spune unde este situat solenoidul 1K0820036C, ..... care cel putin in teorie trebuie sa fie asa cum termenul se traduce un robinet electric comandat de un electromagnet si ce rol are in schema.....

Confirma-mi te rog ca acel cod vechi 9006333B aflat pe eticheta pompei s-a actualizat din 2005 in noile coduri (1K0965561A , 7N0965561 .)si care dintre ele este, sau ar putea fi........ (avand in considerare ca SKODA sa la VW Touran) au montat acelasi Webasto in anii 2005 compatibila cu masinuta mea GOLF V PLUS Model 2005. Stii care e cea mai iefina si buna? :001:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma poate ajuta nimeni cu codul ornamentului de pe filtrul de aer!

Lipseste si se vede urat , vreau sa-l comand.wvwzzz3bz2p125355 :grrrrrr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0820741BD (ventil expansiune >vas lichid ....retur din bord la radiator clima de la motor),1K0820743CD(compresor AC >condensator AC... de la compresor la bord ) ,1K0820721BD(compresor AC > condensator AC...de la compresor la radiatorul clima de la motor..furtunul scurt)

merci gabi pentru ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@pascalpapoe,Codul 9006333B,nu este cod de vw,posibil e codul intern de piesa al producatorului sistemului de incalzire Webasto.

@puzzles,Cauta codurile astea pe net: 8D0 129 969 G tabla protectie si 8D0 133 849 A capac WEBER.

post-64586-0-21154100-1358148816_thumb.j

post-64586-0-07068700-1358148821_thumb.j

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi te rog frumos poti sa imi dai si mie codurile pentru lampa iluminare trapa passat w8,si skoda superb elegance,decit lampa fara buton actionare trapa.Vreau sa-o montez pe passatul meu,multumesc.

Salut Gabi te rog frumos poti sa imi dai si mie codurile pentru lampa iluminare trapa passat w8,si skoda superb elegance,decit lampa fara buton actionare trapa.Vreau sa-o montez pe passatul meu,multumesc.

Salut Gabi te rog frumos poti sa imi dai si mie codurile pentru lampa iluminare trapa passat w8,si skoda superb elegance,decit lampa fara buton actionare trapa.Vreau sa-o montez pe passatul meu,multumesc.

post-65834-0-56855400-1358159047_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3B7947106B 2EN si 3B7947106A 2EN,sunt 2 coduri pt plafoniera gri dar nush sa iti spun in ce consta diferenta la ele.In jur de 430 lei noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi acest 8D0 133 849 A capac WEBER imi trebuie dar acest cod nu este pentru 1.9 tdi AVB.

Am gasit mai multe coduri pe net plecand de la codul dat de tine mai sus , dar nici unul nu seamana cu cel din poza de mai jos

http://imageshack.us/photo/my-images/823/ornamentcarcasafiltruae.jpg/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poza este un buzunar evidentiat cu o sageata rosie. Avea tavita de cauciuc acolo? Si la mine lipseste exact ca in poza atasata. Daca a avut tavita, se poate da un cod? Multumesc!

post-94030-0-20422000-1358284349_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, cand ai putin timp imi spui si mie codul pentru far dreapta cu xenon pentru g5 din 2005 - wvwzzz1kz5w239447

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K6 941 040 far dublu cu halogen pt.lampa cu descarcare in gaz DS2/H7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Mishutz,poza cu bordul este de passat cocosat si tu la profil ai pasat+2005.Pt ce masina cauti insertia de cauciuc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai al meu e cocosat, ultimul an de 3bg, cu semnalizari in oglinzi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai acolo insertie de cauciuc.Ala nici nu se considera spatiu de depozitare.

post-64586-0-79007600-1358323572_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Semana rau cu buzunarul din stanga si parea un loc ok ca si buzunar mai mare, pt tinut portofel, chestii mai mari, etc.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GABIVVX am tot cautat pe net acel ornament pt filtrul de aer si nu am gasit,este dar pentru alte coduri motor.

Astept un raspuns de la un magazin de piese din Bucuresti.

Multumesc pentru ajutor. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-ar interesa si pe mine codurile la broasca usa dreapta spate si portbagaj.

wvwzzz1kz5p100706

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7L0 839 016 D incuietoare usa dr spate,1K6 827 505 C 9B9 incuietoare capac portbagaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

imi poate oferi si mie cineva codul pentru centura de siguranta sofer si airbag-ul cortina- din stalp -

wvwzzz1kz9m041819

De asemenea poate ma puteti indruma spre un magazin/dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K4857705BB RAA centura de siguranta in 3 puncte cu sistem de pretensionare negru,in jur de 700 lei noua ,1K5880741F sistem airbag ptr cap stanga in jur de 1700 lei.Cauta pe net si vezi poate gasesti ceva sh.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!