Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Posibil ti-ai achizitionat leduri proaste.Daca vrei sa mergi in continuare pe leduri cauta Philips(sunt cam scumpe 55 lei setul)sau Narva si nu o sa mai ai probleme,sau vezi k sunt colegi de forum care vand leduri bune.Cauta pe forum si o sa gasesti un topic despre erori in bord ...becuri arse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spoiler inferior bara spate ptntru model "GTI" 1K6807433B9B9 in jur de 410 lei pe original

Mai este un cod 1K6807521D9B9 mai ieftin la 380 lei.Primul cod este pt masini cu carlig remorcare.Cauta ambele coduri pe net si vezi care iti trebuie tie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 5 din 2004, VIN: WVWZZZ1KZ4W142428

As dori sa schimb rulment roata dreapta fata.

Daca se poate, codul pe original si pt stanga si pentru dreapta, eventual si pentru spate stanga/dreapta.

Daca se schimba si altceva pe langa rulment, rog sa se mentioneze ce anume si ce cod are, pentru fiecare roata in parte.

A doua intrebare se refera la oglinda de pe usa soferului, la un service autorizat s-a ajuns la concluzia ca din cauza unui mic joc al oglinzii, la viteze peste 80kmh se aude un fluierat ca si de la un geam deschis, daca se deschide geamul, continua acest "fluierat". Daca se impinge usor in sus de corpul oglinzii, zgomotul inceteaza. As dori sa stiu ce se schimba in acest caz, am vazut ca si acel triunghi mic de plastic de pe coltul geamului spre oglinda (in exterior) e usor bombat, si pare deplasat cu 2-3 mm de la locul lui.

Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

rulment roata fata (pentru ambele parti) este 1T0 498 621, - nu e necesara inlocuirea in pereche, doar daca nu ai ce face cu banii :)

rulment roata spate 1K0 598 611 (pentru ambele parti, diametru interior 30mm)

Pachetele contin si suruburile necesare la inlocuire.

Acel triunghi mic de plastic de pe coltul geamului spre oglinda (in exterior), face parte din corpul mecanismului de oglinda si nu se poate comanda separat Poate ai scapa mai ieftin daca il demontezi si il fixezi cum trebuie :) Spor la treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog si codul pentru aceasta oglinda (usa soferului).

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt mai multe coduri in functie de dotarile masinii.

1K1857507DC9B9 - mecanism oglinda incalzita cu reglaj electric

1K1857507A 9B9 - mecanism oglinda incalzita cu reglaj electric + functie de pliere

1K1857507A 9B9 - mecanism oglinda incalzita cu reglaj electric + functie de pliere + lunmini

1K1857507B 9B9 - mecanism oglinda incalzita cu reglaj electric + functie de pliere + oglinda heliomata

1K1857507AM9B9 - mecanism oglinda incalzita cu reglaj electric + functie de pliere + lunmini + oglinda heliomata

Eventual rog un coleg cu acces la ETKA cu VIN decoder sa posteze codul exact

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K1857507DC 9B9 negru satin,carcasa oglinda retrovizoare ptr auto cu oglinzi retrovizoare reglabile electric si incalzite,cu semnal inclus,560 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,este dupa seria ta de caroserie.Trebuie desfacuta oglinda de pe masina,scoase carcasele ei si apoi vazut daca exista un defect sau o slabiciune la mecanismul de pliere sau la prinderea oglinzii pe usa.Nu te arunca sa iti iei oglinda noua pt ca mai mult ca sigur e doar o chestie de reglaj la oglinda ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Am si eu o problema la un golf 5 2004,probabil stiti problema cu usa inghetata care la deschidere duce la strambare coltului usi

am patit chestia asta si acum vreau sa ai fac un mic retus

Vreau sa cumpar un spray de vopsea dar problema este k nu stiu codul culorii,este vorba de un gri sau grafit melatizat cum se numeste

ce cod are culoare asta ? ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@iulian : ar fi bine sa citesti si acest topic . Voi incerca si eu in curand sa achizitionez gratuit setul de buretei care ar trebui sa previna acumularea de gheata acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi s-a spus ca e uzata o componenta interioara, si nu se poate strange sau regla mai bine.

Solutia este sa se schimbe corpul oglinzii care se prinde de caroserie, mai putin sticla, motorasele etc

Nu stiu exact care componente se pot schimba in acest ansamblu, poate ma ajutati cu imaginea din ETKA.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate exact corpul de sustinere a oglinzii nu iti vine ca piesa separat.Trebuie sa iti iti iei oglinda cu totul.Din schema atasata doar piesele bifate cu x se pot procura separat.

post-64586-0-82479200-1346823784_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu e prea mult, te rog desenul si cu codurile/denumirile de la 1 la 5.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 1K1 857 507 DC

exterior mirror housing

for vehicles with exterior

mirrors, electric adjustment

and heated

2 3D0 959 578 B adjusting unit with motor for exterior mirror

3 1K0 857 601 9B9 trim left inner satin black

4 1K0 857 577 9B9 trim left lower satin black

5 3C0 945 291 peripheral light(nu este prezent pe masina ta)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 5 din 2004, VIN: WVWZZZ1KZ4W142428

As dori codurile (pe original) pentru urmatoarele:

- bucsa trapez ant. fata

- bucsa trapez post. fata

- kit protectie telescop spate

- bandouri (de pe toate cele 4 usi + cele doua de pe bara fata de sub faruri) de culoare neagra

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca o rugaminte, coduri echivalente ATE, TRW, FERODO pentru placutele originale de frana fata / spate, cu dimeniuni de latime+grosime+inaltime:

fata: 1K0 698 151 F

spate: 1K0 698 451 J

Sunt la acelasi nivel cei 3 producatori, sau care ar fi cu eficienta/durata de viata mai mare? (cele originale au 90.000 km si la mecanic mi s-a spus ca mai merg fata/spate 3.000/5.000 km)

Modificat de Nutu2009
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0698151F=FERODO PREMIER FDB1398,TRW GDB1658,ATE 13.0460-7117.2

Latime: 146 mm, Înaltime: 54,7 mm, Grosime: 19,6 mm, inclusiv contact avertizare uzura, Lungime contact avertizare: 145 mm, Sistem franare: Volkswagen.

1K0698451J=ATE 13.0460-2894.2,FERODO PRIEMIER FDB1788,TRW GDB1330

Latime: 87,5 mm, Înaltime: 52,9 mm, Grosime: 17,4 mm, fara contact avertizare uzura, Articol extins cu suruburi etrier, Sistem franare: Lucas TRW.

1K0407182 bonded rubber bush

1K0199231J bracket left

1K0199232J bracket right

1K0807655 9B9 protective strip left front

1K0807656 9B9 protective strip right

1K4853515B 9B9 protective strip for door left front

1K4853516B 9B9 protective strip for door right front

1K4853753 9B9 protective strip for door left rear

1K4853754 9B9 protective strip for door right rear

Daca vrei sa faci o chestie smechereasca,desfaci placutele de pe masina si vezi de ce producator sunt facute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va rog un cod pentru capac far Visteon, faza lunga/pozitie...este acel capac din cauciuc !

Masina este un Golf 5 ,1.6 Benzina 2007 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Vă rog vreau cod/preț pentru catalizator și toba intermediară de la Golf 5 Variant(1k5wvw) 2008, motor 1,4BUD.

Eventual dacă se poate monta și altceva decât pe original.

vin: WVWZZZ1KZ8M2277104

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WVWZZZ1KZ8M2277104 ai 18 caractere in serie..trebuie 17,mai taie din serie :lol: .

De ce iti cauti catalizator la o masina din 2008?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate Gabi vin:WVWZZZ1KZ8M277104. Pot să spun că nu m-a lovit fără să anunţe. În iunie a început să meargă în trei, să smuncească, s-a aprins martorul în bord de gaze nearse. A trebuit să înlocuiesc injectorul de la 1. Am băgat benzină de la mol ca să sting martorul din bord, până atunci am luat de la petrom. În august am plecat la Constanţa, pe autostradă nu am putut să-i dau mai mult de 110 parcă era limitată şi gâtuită. La întoarcere, în aceeaşi zi nu am sărit de 60 decât la vale. Mecanicul mi-a spus că nu evacua gazele corespunzător din cauza catalizatorului care se măcinase pe jumătate şi fragmentele din el l-a înfundat şi pe al doilea. Deocamdată circul cu ele goale, maşina merge bine, se înfinge,este puţin mai zgomotoasă şi martorul a rămas aprins. Nu am spus că am cumpărat-o nouă cu compresorul AC defect, l-am înlocuit pe garanţie şi am cu ea 31000km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!