Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

Mersi, esti spiritual.

Si totusi n-am aflat nimic despre ETK sau despre link-ul de mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Nici macar nu mi-am dorit chestia asta ci doar am vrut sa fiu sigur ca intelegi de ce nu poti deschide topic-uri si nu vezi anumite arii ale forumului

Pana la urma care este piesa care te intereseaza si pentru ce? Ca deja pierdem esenta unui forum tehnic prin discutii lipsite de substanta

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista vreo versiune online a catalogului de piese e undeva?

Da, citeste aici si aici (folosind un site de traducere).

Pentru a intelege motivul pentru care NU poti deschide noi topic-uri, citeste (asa cum ti-a indicat si dudu) Regulamentul, fara a polua acest topic tehnic.

davides, daca ai nemultumiri, foloseste PM-ul. Este o arie tehnica aici.

Multumesc.

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune-mi si mie te rog cum se numeste piesa cu acest cod: 1K0 867 453

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Insert"

post-19163-1278317907_thumb.jpg

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma care este piesa care te intereseaza si pentru ce? Ca deja pierdem esenta unui forum tehnic prin discutii lipsite de substanta

Senzori de impact pe fata, GOLF GTI 2007. Nu ii gasesc in program.

Modificat de GicaContra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu o sa-i gasesti ca .... nu are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu zau. Evident ca .... are, sunt doi senzori pe trager in fata. Insa nu apar in ETKA, whatever the reason.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Citeste Regulamentul! Multumesc!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici eu nu stiu sa aiba... cel putin g5 si jetta sigur nu are ( passatul are, a3-ul)... s-ar putea sa te intereseze totusi codul 1k0 959 651A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te uiti in ETKA la cablajul de la motor, impreuna cu proiectoarele, claxoane, senzor temperatura, sunt si mufe pentru senzorii astia. Dar e ciudat ca pe diagrama cu airbagurile nu apar, insa la reprezentanta apar, si da, au exact codul care l-ai pus tu, 375 lei bucata.

In fine, de maaaare ajutor si forumul asta. Ieri a trebuit sa iau ETKA de pe net, sa alerg pe la reprezentant la mama dracu, ca sa aflu ce puteam afla lejer si de aici, de pe aria "tehnica".

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Citeste Regulamentul! Multumesc!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, cu placere, si am o rugaminte: dupa ce-i cumperi sa faci poze cu montarea lor la GOLF 5, vreau sa vad si eu unde-i pui, deoarece eu sustin ca nu exista si nu apar nici inj ELSA si nici in ETKA.

Care e eroarea legata de senzor ?

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai unde sa ii pun, in locul celor vechi, in stanga si dreapta radiatoarelor, au un locas al lor, de unde i-am scos pe ceilalti zdrobiti. Nu apar in ETKA intr-adevar, cel online sau cel care l-am gasit pe torent, dar la reprezentanta au aparut.

Codurile sunt 017380 010 Drivers front airbag sensor g283 open/short circuit to B+, idem pe partea cealalta. Masina este de USA, poate asta sa faca diferenta.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Citeste Regulamentul! Multumesc!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PAi si de ce nu ne spui acest "mic" amanunt de la inceput, cu USA? Acolo sunt alte norme si implicit alti senzori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te-ai scos cu asta. Alta data incearca sa nu mai fii atat de acid, fara sa stii toate detaliile. Anyway, mersi de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In momentul cand despre o masina nu se precizeaza altceva, eu cat si altii mergem pe varianta cea mai comuna, adica Europa. Daca sunt particularitati trebuie precizate pentru o mai buna identificare a masinii si implicit a problemei. Si dupa cum vezi nu sunt singurul care sustine ca nu are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Computer: oricum e greu sa stii toate detaliile..dar pe marea majoritate al bundy le stie... cred ca foarte multi de pe acest forum si-au rezovat problemele datorita "detaliilor"care le stie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In momentul cand despre o masina nu se precizeaza altceva, eu cat si altii mergem pe varianta cea mai comuna, adica Europa. Daca sunt particularitati trebuie precizate pentru o mai buna identificare a masinii si implicit a problemei. Si dupa cum vezi nu sunt singurul care sustine ca nu are.

Pai si eu am intrebat daca are sau nu are? Din moment ce am intrebat ce cod au ca nu ii gasesc in program, nu se intelege ca deja stiu ca masina are asa ceva? Dooh.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat search pe acest topic si nu am gasit ce caut.Este vorba de un cod de fusta fata golf young.Multumesc pentru cine ma poate ajuta! :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca este 1k0 805 903 E... pret la reprezentanta... ceva peste 18 milioane...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul este corect, pretul in reteaua PORO 2141,82 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu codurile oem de la tipsurile de evacuare de audi r8 v10 sau alea de rs4 ?

Ma refer la cele ovale .

Uitati si poze .

post-20331-1279623254_thumb.jpg

post-20331-1279623263_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu cu o intrebare.. carcasa de oglinda de la golf 5. nu se potriveste la passat 2006? cica se potriveste la passat 2003-2005... dar nu este aceasi carcasa la g5 eos jetta passat din 2003 pana in 2010? e gresit topicul?

Modificat de jetta li
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal,

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu codurile oem de la tipsurile de evacuare de audi r8 v10 sau alea de rs4 ?

Ma refer la cele ovale .

Uitati si poze .

Pentru RS4 nu se pot comanda doar tipsurile ele vin impreuna cu tobele finale care au codurile 8E0253609JD pentru dr, iar pentru stg: 8E0253609JD.

Pentru audi R8 tipsuri cromate stg: 420251237D , dr: 420251238D iar negre stg: 420251237E , dr: 420251238E

si eu cu o intrebare.. carcasa de oglinda de la golf 5. nu se potriveste la passat 2006? cica se potriveste la passat 2003-2005... dar nu este aceasi carcasa la g5 eos jetta passat din 2003 pana in 2010? e gresit topicul?

Conform ETKA arcasa de oglinda de pe Golf 5 se potriveste pe Eos 2006-2008, Golf Plus 2005 ->, Jetta 2006-2010, Sharan 2003-2010, Passat doar 2003-2005(3B3) + Seat Alahambra 2009-2010.

Modificat de Tomi N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tomi N

Multumesc pentru informatie

Din pacate nu pot face ce am vrut eu cu tipsurile de rs4 ca am vazut ca au intrare dubla .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumec si eu... si astazi am verificat pentru ca nu gaseam diferente intre ele...desi etka zice ca sunt diferite. am pus o carcasa de oglinda de golf pe un passat 3c si s-au potrivit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!