Jump to content

Coduri piese OEM


cwr
 Share

Postare recomandată

stie cineva cum se demonteaza plansa de bord la un golf 5?poate vreun video?

DAca nu ai mai desfacut vreodata ceva de pe la masina, sau partial, nu te baga singur, cauta pe cineva sa te ajute, cineva care a mai facut asa ceva. Sunt destule suruburi ascunse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
doru.tanasoiu

salut,

Va rog sa imi spuneti si mie daca se poate un cod pentru un contact cu cheie la un golf5 din 2004,bkc.Mi s-a blocat si daca nu reusesc sa il deblochez o sa trebuiasca sa il cumpar.O sa va dau si seria de sasiu dar putin mai tarziu.

Va multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

107905855CF, dar atentie, fiind element de securitate, piesa se poate comanda doar la dealer cu codul mecanic (este pe plasticul negru primit impreuna cu cheile masinii la livrare) al cheilor + certificat inmatriculare, carte identitate, iar daca masina nu este pe numele tau, cu imputernicire notariala. Daca s-au mai schimbat butucii de chei, vei avea nevoie de codul nou. Sper ca m-am facut inteles ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ajutati-ma va rog si pe mine cu codurile pentru capacele de la far, pentru faza scurta. Am nevoie de codurile pentru farurile de GTI.

Am schimbat farurile mele normale, cu unele de GTI (identice, insa au interiorul negru), dar nu am acele capace, si culmea, nu se potrivesc cele de la alea vechi.

Eventual, puteti sa faceti comparatie GTI vs normal.

Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul 1K0 071 126 este pentru suport portbagaj Golf V.

Pentru cei care au asa ceva va rog verificati daca mai are vreo litera in plus sau e doar asa.

Codul 3B0 071 126 A este al suportului pentru Passat B5 daca nu gresesc.

Intentionez sa achizitionez un suport si am gasit cel de Passat.

Intrebarea este daca se potriveste sau nu avand in vedere ca in afara de prima grupa din cod restul este identic fara acel A .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Eventual, puteti sa faceti comparatie GTI vs normal....

post-45538-1277130577_thumb.jpg

post-45538-1277130584_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modificat de gHapciu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, am citit cand am fost la servici,acolo nu am ETKA si cand am ajuns acasa m-am grabit astfel am ajuns la caut pentru faza lunga ... my fault.

Prima poza este pentru xenon ;) doar in cazul in care ai avut Visteon nu se va potrivi ca in rest codurile sunt identice.

Ultima este de la normal.

post-45538-1277178953_thumb.jpg

post-45538-1277178960_thumb.jpg

post-45538-1277179334_thumb.jpg

Modificat de janos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Caut si eu acea sfoara suport pentru portbagaj la golf V (cea care tine tavita de sus suspendata). S-a rupt cu tot cu inelul in care se prindea de usa portbagajului. Stie cineva codul piesei cu totul si de unde o pot achizitiona?

Multumesc.

post-53294-1277185068_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine s-a desfacut pe partea superioara aceea parte de fixare care este incastrat in plastic. Aici ma refer la doar la snur.

Il stiu pe de rost pentru ca il am pe lista pieselor care urmeaza sa-l cumpar :icon_thumright: 1k0 863 447 A 9B9

Pret aproximativ 5 EUR.

Modificat de janos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@janos te referi la tamburusul ala de care sta prinsa sfoara? :icon_thumright: ... si mie imi lipseste unul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci eu vreau sa cumpar si snurul si tamburusul lipit de usa portbagajului (pt ca s-a rupt). Unde le gasesc? La reprezentanta?

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci eu vreau sa cumpar si snurul si tamburusul lipit de usa portbagajului (pt ca s-a rupt). Unde le gasesc? La reprezentanta?

Merci.

Cred ca la reprezentanta o sa-l gasesti cu siguranta, dar si la alte magazine care au ca baza de date ETKA. Sa ne anunti si pe noi cat te-a costat, tamburusul meu a fost rupt si lipit si as vrea sa-l inlocuiesc in viitor.

Modificat de olteanu82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am ajuns la caut pentru faza lunga ...
... ma refer la doar la snur.

Vad ca imi place sa folosesc cuvantul LA :icon_thumright: my bad.

In ceea ce priveste plasticul de care se agata nu stiu sigur cum e la noi (golf V), nu am probleme cu ea, snurul este cel defectuos (este fixat cu o sarmulita). Stiu (pentru ca am reparat asa ceva :blah: ) ca la un Polo 9n este parte integranta a plasticului (ornamentul de la luneta).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

holder for holding strap not replacement part included at item 1

si anume la finitia superioara a hayonul si anume cu codul 1k6 867 603 g ( sau depinde culoarea lui) pretul lui fiind cred undeva intre 100 si 150 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prima poza este pentru xenon :D doar in cazul in care ai avut Visteon nu se va potrivi ca in rest codurile sunt identice.

Ceva nu e in regula...

Eu am avut pe masina AL (Automotive Lightning), iar farurile noi sunt Hella, si teoretic (conform ETKA) ar trebui sa se potriveasca, insa nu se potrivesc.

Capacele de la AL au 6 aripioare, pe cand astea de la Hella negre, au doar 4...

Am facut proba si cu unele de la Visteon, si alea pe langa faptul ca au doar 3 aripioare de prindere, sunt si mult mai mici ca diametru...

Nu stiu ce cod sa caut...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si daca tot am dat reply cu codul la capac ptr hella m-ar interesa si pe mine (scz ca nu e topic ptr passat) daca codul la oglinda 3C1 857 507 DM 9B9 Este rabatabila electrica si cam cat costa

capac_far.bmp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C1857507DM9B9 Rabatabila electric 202.53e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca topicul este ptr golf V si jetta dar este un topic mai vizitat...

imi poate spune si mie cineva va rog codurile la electroventilatoare pentru un a3 2.0 tdi 140 cai 2006 vin : WAUZZZ8P04A037341

Modificat de jetta li
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codurile la electroventilatoare pentru un a3 2.0 tdi 140 cai 2006 vin : WAUZZZ8P04A037341

tWzO9.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa m-am uitat si e.. ba chiar am si bagat seria de caroserie si am si ales manual motorul de 2l... si nu stiu de ce da aceleasi coduri la ambele electroventilatoare daca ele sunt diferite,, stiu ca sunt aceleasi electroventilatoare ca si la golf 5..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu imi merge link-ul asta. Poate ca nu am voie acolo, am vazut ca sunt restrictionat sa fac si topic-uri noi.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Citeste Regulamentul! Mersi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Asta sigur iti va merge, ti-l recomand - iti va raspunde acestor intrebari

REGULAMENT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Coduri piese OEM
  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!