Jump to content

The Electric Revolution – Al Bundy’s ID.3 1st PRO PLUS


Al Bundy

Postare recomandată

cel cu bateria de 77kw incarca si mai si, chiar neasteptat de rapid, o curba de incarcare mai buna chiar si decat cea de la Tesla

Link către comentariu
  • 1 month later...

Tinand cont de vremea din tara si de cum o sa fie si in zona noastra azi am incaltat masina cu jantele si anvelopele de iarna.

Link către comentariu
  • 2 months later...

Azi masina m-a anunțat ca sunt disponibile 2 actualizări la aplicațiile We Charge si la Games. S-au făcut in 10 secunde fiecare. 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Odată cu trecerea la anvelopele de vară am reușit să stric un antifurt. Bine ca s-a mai desfăcut. Așa ca le-am schimbat pe toate 4 cu șuruburi normale. 

IMG_6143.jpeg

IMG_6146.jpeg

Link către comentariu

Nu cred ca iti mai fura capacele de la butucul rotilor, in general acest lucru se intampla cand masina este noua. Mie mi le-au furat in 2 saptamani de cand am cumparat masina; apoi le-am inlocuit, masina s-a invechit si nu au mai fost incitante pentru hoti.

Link către comentariu

antifurtul e pentru roata cu totul , nu pentru capac

capacul se ia cu o mica surubelnita, etc

uita te si tu la poza, nu scrie pentru posturi

 

 

cam perforate discurile acelea, sau mi se pare?

Modificat de skodamen
Link către comentariu

Cat de zgariate sunt zonele de langa prezoane. De la pistol?

Link către comentariu

Cred ca este doar calcar de la apa care a stat in zona suruburilor.

Link către comentariu

Pare sa fie si in jurul inelului central, corect.

Link către comentariu

Eu am avut oroare cand am vazut ca am antifurturi la roti si la primul schimb de roti am comandat 4 prezoane normale si capacele aferente

Macar ai avut noroc dublu: desi s'a stricat, tot l'ai putut scoate, dar mai ales nu s'a intamplat asta pe cine stie ce camp, la miezul noptii!

De curiozitate, antifurtul fusese folosit cu pistol de impact cand a cedat?

Link către comentariu
Publicat (modificat)
12 hours ago, dercos said:

Cat de zgariate sunt zonele de langa prezoane. De la pistol?

NU sunt zgariate, este depunere de calcar. Nu stiu cu ce sa o daU jos. Cu solutiile clasice de curatat jante nu merge.

7 hours ago, andrei0241 said:

 

De curiozitate, antifurtul fusese folosit cu pistol de impact cand a cedat?

DA, cu pistolul le desfac, dar au fost stranse la cuplu de mine cu cheia dinamometrica.

 

Antifurturile de la Octavia 2 , passat b6, erau mult mai solide, vorbesc de cele in "n" colturi.

17 hours ago, skodamen said:

cam perforate discurile acelea, sau mi se pare?

Sunt puncte mici de rugina, electrica nu prea foloseste frana clasica.

12 hours ago, Dolfin said:

Cred ca este doar calcar de la apa care a stat in zona suruburilor.

DA, de la apa e.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
19 hours ago, skodamen said:

antifurtul e pentru roata cu totul , nu pentru capac

capacul se ia cu o mica surubelnita, etc

uita te si tu la poza, nu scrie pentru posturi

 

 

 

Skodamen, tu citesti ce am scris eu? Unde am zis eu ca antifurtul este ptr capac? Tocmai ca nu este, dar pe masura ce masina se invecheste hotii nu mai fura capacele de la roti. Ei sunt atrasi de lucruri noi.

Link către comentariu
2 hours ago, Al Bundy said:

NU sunt zgariate, este depunere de calcar. Nu stiu cu ce sa o daU jos. Cu solutiile clasice de curatat jante nu merge.

 

incearca prima data cu ceva acid slab (otet sau zeama de lamaie). pui pe o discheta demachianta si tamponezi acolo cat sa stea in contact cu depunerea, sa o dizolv e apoi clatesti cu apa.

solutiile de jante mai mult acioneaza asupra depunerilor de placutei si/sau grasimii (pH neutru sau mai mare)

Link către comentariu
2 hours ago, vizitator said:

Skodamen, tu citesti ce am scris eu? Unde am zis eu ca antifurtul este ptr capac? Tocmai ca nu este, dar pe masura ce masina se invecheste hotii nu mai fura capacele de la roti. Ei sunt atrasi de lucruri noi.

da, se lipea ca nuca in perete cu ce a spus Al Bundy, Doar off topic, sa fie

 

Scuze de off

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!