Jump to content

Retrofit Electric Parking Brake/AutoHold pe Octavia 3 VRS


B98XAL
 Share

Postare recomandată

Crăciun Fericit, dragi colegi!

Azi va prezint ultimul Retrofit făcut la mașina personală și anume Electric Parking Brake EPB /Autohold  pe Skoda Octavia 3 VRS din anul 2015.
Unul dintre cele mai rare retrofituri pe Octavia 3 a fost efectuat cu succes.
Acest Retrofit a cuprins: 
Etrieri electrici Audi S3/RS3;
Discuri ventilate 310mm;
Plăcute ATE CERAMIC;
Lichid de frâna MOTUL RBF660;
Cablaj custom;
Un nou set de coduri SWAP Predictive ACC pentru a permite sistemului EPB sa funcționeze full autonom.

Atașez câteva poze cu rezultatul final

81C49EFA-1CE8-42A2-A2A6-7A581AC7E03F.jpeg

27D2BC48-593C-443E-8B07-AB6A8E0F429E.jpeg

11102B07-6457-4C87-B2E5-FED998D8E38C.jpeg

0072C3C5-FE87-4943-87AC-D02FEA144142.jpeg

1B6C6CF2-BD3B-4BDE-BD30-E2149CB80F9C.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pt retrofit. Este destul de rar, deoarece multa lume prefera frana de mana mecanica vs electrica, din diverse ratiuni....unele financiare (etrieri, etc)

 

Pt cei care vor sa isi faca singuri acest retrofit, gasiti codurile componentelor ce si cum este de facut, aici https://octavia-rs.com/thread/27758-nachrüstung-epb-am-octavia/?pageNo=1

 

Spor la treaba, felicitari si sarbatori fericite! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc Florin, eu am făcut acest retrofit pentru ca mi-am dorit ca funcțiile pACC și Traffic Jam Assist sa fie full autonome. Cu frâna mecanica trebuia tot timpul sa stau cu piciorul pe frâna la semafor, sau când viteza scădea  la 0 km/h in coloana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, clar acest sistem aduce multe funcții in plus.... iar viitorul o sa fie al acestui tip de sistem.

Traffic jam assist face toti banii!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Felicitari pentru upgrade! Practic pACC este complet cu aceasta functie. Personal sunt adeptul franei de mana / distractie/ cost intretinere. Insa este o realizare formidabila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!