Jump to content

Frana de mana (Electronic parking brake - EPB


eugenionut
 Share

Postare recomandată

Salut! Scuze dacă  nu postez bine dar nu am gasit nimic de modul frâna  de mana pentru passat b7 

Problema e:-roata stanga spate infranata , deblocata cu , curent direct pe motoraș 

-inlocuit motorasul

-martori aprinsi, p taiat si cel de alte pericole,led frana de mana intermitent

-pe roata dreaptă  funcționează  normal frana de mana

Ce sa fie defect, modulul de frana de mana?

Sper ca ma puteți ajuta, mulțumesc anticipat!

Coduri eroare:

20201209_140858.jpg

20201209_141022.jpg

Modificat de Manuel N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica siguranta, cablaj. Doar daca acestea sunt ok, atunci trebuie incercat cu alt calculator 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. changed the title to Frana de mana (Electronic parking brake - EPB
8 hours ago, F l o r i n said:

Verifica siguranta, cablaj. Doar daca acestea sunt ok, atunci trebuie incercat cu alt calculator 

Imi poți  spune te rog care sunt ca nu am nici o schema de sigurante.Multumesc!

Modificat de Manuel N.
Foloseste functia search - vei gasi raspunsuri! Citeste regulamentul! First/ last warning!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt pe stanga, la sofer. Parca de 20A, doua bucati, una pt stanga, alta pt dreapta. Nu ai multe de verificat, la ora acesta nu am ajuns la service, ca sa iti pot verifica exact pozitia acestora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc!  Par ok, nu sunt intrerupte.Asta înseamnă  ca este modulul dus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil. Trebuie data jos consola centrala, cotiera, modulul e acolo, se verifica din modul pana in etrier cablajul, alimentare, etc. Daca e ok, atunci alt modul....recodata pompa abs, modul, setari de baza. Cam asta e ce ai de facut 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca cu un alt buton de frana! Din ce stiu eu,butonul de frana da comanda separata pe fiecare motoras. Nu da comanda comuna. In caz ca trebuie sa schimbi calculatorul de la frana de mana,inainte sa-i scoti mufa,intra pe abs si noteaza-ti codingul de la abs ptr ca altfel vei avea o gramada de treaba!

Modificat de cosminwon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!