Jump to content

MK8 GTI - King`s Red


weaksis

Postare recomandată

Frumos, sa o stapanesti sanatos ! Nu cred ca poti incarca clipuri..poate le uploadezi pe YT si lasi link.

Link către comentariu

Wow , ai spart gheața pe forum ! 😁 Multi km fara probleme și să te bucuri de ea!

In unele poze culoarea pare a fi soul red crystal de la mazda. Așteptăm mai multe impresii.

 

Modificat de 4ddy23
Link către comentariu

Salutare. Sa ai parte de ea! Foarte interesanta masina! Mai delecteaza-ne cand ai timp si cu fotografii cu interiorul. Mi se pare foarte reusita iluminarea ambientala la Golful 8.

Spune-mi te rog daca au fost temperaturile scazute ce parere ti-a facut incalzirea stationara (webasto) si de unde se rabateaza carligul de remorcare, am vazut ca la golf 8 e electric. Eu il am manual. Felicitari inca o data!

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina. Culoarea o prinde super.

Sa o stapanesti cu placere si mai delecteaza-ne cu poze!

Link către comentariu

dragut, din lateral parca nu asa agresiv ca generatiile anterioare. Fatza insa compenseaza.

pune musai poze si cu interiorul,.

Link către comentariu

S-o stapanesti sanatos si s-o alergi cu placere pe serpentine de genul Grimsel Pass! :D 👍 Mie deja mi-e tare dor de GTI.

Off: in ce zona esti in CH? Poate ne vedem la un Pepsi dupa ce trece nebunia-pandemia, mi-ar placea s-o vad live si sa schimbam impresii. :)

Link către comentariu

In Schlieren majoritatea timpului. Sigur, dupa ce trece toata nebunia :)

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

Salut, bine ai venit si sa o stapanesti cu placere. Culoarea e clasicul Tornado red dau au schimbat o?

Link către comentariu

Culoarea se numeste "King's Red" si este metalizata. Din ce spune colegul si din cum pare in poze, pare mai inchisa la culoare. Tornado Red nu apare in configurator, cel putin nu in cel din CH.

 

On 11/29/2020 at 7:26 PM, weaksis said:

Rosul asta e bestial, bate mai mult spre visiniu si e vede super bine atat in lumina cat si seara

 

Modificat de cris.g
Link către comentariu

Felicitari si drumuri virajate...!:Driver:🤣

PS: delecteaza-ne cu mai multe fotografii

Modificat de emihai90
Link către comentariu
  • 3 months later...

La început nu prea îmi plăcea, dar parca îmi schimb părerea 🤣 cum este cu afișajul digital pe lumina puternica ? Multi zic că este mai slab decât versiunile trecute.

Link către comentariu

Cum e consumul de ulei la motorul asta? Presupun ca te-ai documentat inainte si imi poti spune, chiar daca ai prea putini km cu masina pentru a putea avea un raspuns la intrebarea asta.

Link către comentariu

Edit: Am sarit peste partea cu uleiul. Dar am fost acum jos sa ma uit dupa drumul asta. Si nu mi s-a miscat deloc fata de unde era inainte de a pleca spre Romania.

 

@Cristian - m-ai prins la fix. Uite tocmai am terminat un drum de ~3000km intre Elvetia si Romania. Iti las mai jos niste screenshoturi din We Connect. Nu am menajat deloc masina pe autobahn :)

 

https://imgur.com/J5iPFHe

https://imgur.com/t1XDvbI

 

In al doilea screenshot, high`urile sunt la drumuri scurte cu multa joaca intre ele. Cele care stau pe la ~7l/100km sunt drumuri mai lungi de 50km.

Modificat de weaksis
Link către comentariu
  • 1 month later...

Am reusit in weekend sa ii schimb rotile cu alea de vara - cu ce ar fi venit ele daca nu imi ajungea iarna. Adelaide pe 19".

WhatsApp Image 2021-04-24 at 09.27.07 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-04-24 at 09.27.07.jpeg

WhatsApp Image 2021-04-24 at 09.27.07 (2).jpeg

Link către comentariu

Intotdeauna jantele o sa schimbe masina, plus comportamentul va fi altul. Eu vorbesc din experienta proprie.

 

Intradevar jantele astea ii schimba mult aspectul si ii stau mult mai bine.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!