Jump to content

Golf R (Golf VIII)


moguai
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor,

 

Ma bucur sa gasesc aceasta comunitate. Pana acum am urmarit un forum similar din UK, foarte activ, dedicat modelului R. 
 

Am plasat comanda la finalul lunii martie, livrarea fiind estimata in luna august. 
 

Golf 8R lapiz blue cu optionalele din poza atasata. 
FC031A2A-F284-471D-A134-02AA4BCE8499.thumb.jpeg.c414c5ef98a7da9fb815aad50301509d.jpeg

Productia masinii a durat aproximativ 5-6 saptamani, cel mai probabil fiind tinuta pe “on hold” dupa o asamblare partiala din cauza lipsei de semiconductori. 
Termenele de livrare sunt foarte lungi, din cauza lipsei de chip-uri. In UK, foarte multi dintre cei care au comandat in aprilie - mai - iunie aveau termene de livrare in octombrie - noiembrie dar au fost mutati pentru prima parte a anului 2022, fara a primi termene exacte. 
 

In cazul meu, dupa o intarziere de aproximativ 6 saptamani, masina este la Curtici urmand sa o primesc la finalul saptamanii. 

Mai sunt si alti membri ai acestui forum care au comandar 8R ? Ce termene de livrare ati primit ?

Ar fi util sa ne cunoastem intre noi, am reusit sa aflu multe lucruri interesante de la cei din UK care isi folosesc masinile de cateva luni bune. M-as bucura sa le putem discuta impreuna. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!