Jump to content

Recomandare producator piese aftermarket


kael
 Share

Postare recomandată

Salut!

 

Recent am facut un accident, ocazie cu care mi-am avariat tragerul care trebuie schimbat, mecanicul mi-a recomandat unul second-hand de la dezmembrari, dar nu gasesc unul in stare ok si acelasi cod, iar unul original nu imi permit.

Eu am un  Golf 5 1.6 Cod trager 1k0805588T si am gasit trager aftermarket dar sunt foarte multi producatori si nu stiu ce sa aleg si ma gandeam daca este cineva care a avut aceeasi problema si a montat unul aftermaket si a fost ok. Am inteles ca sunt probleme cu cele aftermarket de potrivire,

Am deschis topic nou pentru ca nu am gasit unul vechi cu acelasi subiect.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate iti raspunde cineva care a pus after market, pana una alta si eu iti recomand unul SH (vad ca poti sa iei de pe orice G5 cu motor diesel de 105CP si benzina de pana la 190CP) sau original.

Originalul este 1.416Lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am cumparat un trager aftermarket marca ITSA, care a costat 250 de lei si s-a potrivit foarte bine. Am ales acest producator pentru ca am citit si am vazut ca este destul de vechi pe piata. Am ales modelul care avea exact acelasi cod cu modelul original, pentru ca am vazut ca mai exista modele de tragere care au asociate mai multe coduri. As fi luat original SH care costa dublu, dar nu am gasit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema tuturor pieselor AM de caroserie este metalul de calitate proasta (compozitie), nu este nici galvanizat, in 2-3 ani o sa fie rugina multa pe el, nu mai vorbim de rezistenta la efort.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Recomandare producator piese aftermarket
  • 1 year later...

Salutare,

Este vorba de un Golf V, 2.0 TDI, cod motor BKD, 140 CP. Ce producator ati recomanda pentru clapeta de aceleratie:
 - SIDAT;
 - BILSTEIN;
 - MAGNETI MARELLI;
 - MEAT DORIA;
 - METZGER;
 - ENGIME;
 - FEBI;
 - SWAG;
 - ERA;
 - VEMO;
 - PIERBURG ?

Zilele trecute a aparut martorul motoras galben, cu mesajul 'Abgas Werkstatt', am fost la electrician si in urma diagnozei a recomandat schimbarea clapetei de aceleratie. Erori in atasament. Codul de eroare este;
 Motor for Intake Manifold Flap (V157): P3101 Open or Short to Ground, P3102 No Signal.

In momentul in care opresc motorul aceasta smuceste putin, cel putin cand motorul este cald.

Mentionez ca supa EGR(PIERBURG) s-a schimbat acum 2 ani, masina are aproapte 290000 de km.

Multumesc @

WhatsApp Image 2022-01-13 at 7.38.57 PM.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/13/2022 at 8:39 PM, EEXCALADE said:

Pierburg

Azi am ridicat comanda. Am comandat PIERBURG( 832 Ron). Maine merg sa o monteze electricianul.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!