Jump to content

Golf 6 Variant - Montare boxe spate


Ion Pirvulescu
 Share

Postare recomandată

Boxe spate Golf 6 Variant.

 

Am montat boxele in spate la al meu Mk6 Variant .Cu greu da în sfârșit am reușit.Necesar pentru cei ce vor să facă această operație .Materiale Inele distanțiere,boxe ,sarma mai oteloasa pentru ghidarea cablurilor in traseu,bormașină pentru gauri in mufa de la uși alfel nu ai cum sa treci mașina nu arecablaj tras,pistol de lipit firele , cablu și papuci pentru mufa de la navigație sau cd player.Asigurativa că aveți 4 ieșiri alfel nu vă sfătuiesc.Si nu in ultimul rand nervii necesarii.

ISOWiringEd.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, Ion Pirvulescu said:

bormașină pentru gauri in mufa de la uși alfel nu ai cum sa treci mașina nu arecablaj tras,pistol de lipit firele ,

Nu asa se procedeaza. Ci se cumpara pinii mama si tata, de la mufele de stalpi, se sertizeaza si se introduc in mufele existente. Asta daca vrei lucrare de fabrica 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da îs deacord da gândește-te cat timp îmi lua așa că am adoptat o soluție mai rapida orcum eu nu o desfac sa zici că vorba ai zilnic așa că asta e .Sa caute cine o vrea pini și la uși că și așa e de lucru cu carul.Nu zic că nu m-am gândit da chiar nu mai aveam nervii necesari sincer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu cat timp durează.....no, fiecare adopta solutia pe care o considera oportuna, eu recomand solutia de fabrica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Golf 6 Variant - Montare boxe spate
  • 3 weeks later...

Corect asa este .Acum daca nam luato eu de noua normal ca improvizez alfel mai puneam si luam gata montat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Salut, ce pini sunt necesari pentru mufa de la navigatie si pentru cele din stalpi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
On 08.10.2020 at 9:23, Ion Pirvulescu a scris:

Boxe spate Golf 6 Variant.

 

Am montat boxele in spate la al meu Mk6 Variant .Cu greu da în sfârșit am reușit.Necesar pentru cei ce vor să facă această operație .Materiale Inele distanțiere,boxe ,sarma mai oteloasa pentru ghidarea cablurilor in traseu,bormașină pentru gauri in mufa de la uși alfel nu ai cum sa treci mașina nu arecablaj tras,pistol de lipit firele , cablu și papuci pentru mufa de la navigație sau cd player.Asigurativa că aveți 4 ieșiri alfel nu vă sfătuiesc.Si nu in ultimul rand nervii necesarii.

ISOWiringEd.JPG

Eu am incercat sa demontez fata de usa pe spate pentru a monta boxe pe spate si nu pot sa scot manerul de la macaraua care ridica geamul sus,poti sa-mi spuin te rog daca sti cum se scote acel maner afara ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are un inel in spatele lui, pe care in glisezi, pt deblocare. Face click...si gata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!