Jump to content

e-Up! / CITIGOe iV - jante și cauciucuri


M_Danyy
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Ce dimensiune de jante si anvelope se potrivesc pe Citigo iV e?

As vrea sa cumpar un set pentru iarna.

Multumesc,

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta ar trebui sa scrie in carte... Si cred ca ar trebui sa respecti ce scrie acolo din motive de asigurari :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

@Rave, m-am uitat in carte si nu sunt specificate datele tehnice, ce tipuri de jante anvelope sunt recomandate. Scrie doar ca, trebuie consultat CoC-ul pentru datele astea.

Eu am luat masina cu 185/50R16, am gasit si aschizitionat (intre timp), niste jante  R15, J5.5, ET 43 cu dimensiuni anvelope 185/55R15 si eram curios daca se potrivesc.

Din ce am vazut pe site la Skoda, apare acest model de roti pentru Citigo, nu stiu daca este ok si pentru electrica, voi ce spuneti?

Eu am pe masina dimensiunea de jante R16, J6, ET43

 

Modificat de M_Danyy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum zice in carte, verifica COC-ul. Sau nu il ai?

 

Pana faci rost de el, ti-am facut eu un snapshot cu ce am gasit ca se potriveste pt masina ta. Sper sa te ajute.

 

image.thumb.png.abc39e476765f67768a6c86f7b2852e8.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pentru informatii,

Am primti CoC-ul doar ca tot am amanat sa ma uit si azi am doar doar manualul de utilizare din masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna ziua, am o intrebare: masina mea a venit cu jante de tabla pe 14. Daca imi cumpar jante de aliaj pe 14/ 15, trebuie sa cumpar si alte prezoane? 

Sunt diferite prezoanele jante tabla vs jante aliaj?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În principiu nu ar trebui să fie probleme, dar trebuie încercat exact pe jantele cumpărate să vezi cum stau, altfel nu ai cum să știi. Eu de exemplu am folosit prezoanele jantelor de 16” standard ale mașinii pe jantele de tablă 15” pentru iarnă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!