Jump to content

Tigrul Alb - TIGUAN 1.5 TSI ACT -150 CP (DSG)


SORINHO

Postare recomandată

Sa zicem ca pozele facute nu sunt chiar atat de reusite... ?

Sunt unghiuri din care par ok, desi mereu unele de 19'+ vor arata mult mai bine. Nici eu nu am reusit sa montez adaptoarele respective pentru capacele centrale (am rupt unul incercand), asa ca am renuntat. 

 

Nu am avut ocazia sa le testez, in Bucuresti inca sunt ok temperaturile, fara prea multa umiditate.

 

Drumuri in siguranta!

Link către comentariu

Asa este ! E o mica diferență vizuală între cele de 18" și cele de 19" , dar nu ma deranjează. Poate și faptul că  pozele au fost făcute în amurg după ce am spalat-o, iar contrastul e astfel mai mare. Prefer să aibă anvelope mai înalte și să ajute mai mult cand e zăpada .?

Link către comentariu
  • 2 months later...
Dragoș Pahonțu
On 7/8/2020 at 8:50 PM, b94uri said:

Salut! 

@cata11 Eu am confirmat doar cutia pusa pe aceasta motorizare, iar daca nu e aceeasi, concluzia ai tras-o tu. 

Pe 1.5 este DSG DQ200 in Europa.

Link către comentariu

Esti sigur ca si pe Tiguan? De unde ai informatia asta?

 

Mai jos informatiile despre modelul meu din certificatul de conformitate al masinii (este si VIN-ul undeva mai jos). Scrie clar codul de motor (DPCA) si tipul cutiei de viteza (DQ381).

 

image.thumb.png.25c8d117a32a72a3a858ae1e77c16394.png

Link către comentariu
Dragoș Pahonțu

@b94urihmmm... Nu știu ce să zic, in afara Europei mașinile sunt echipate cu Asin8 in Europa din câte știu până în 250NM au ambreiaje mono disc.

Link către comentariu

Haideti sa terminam discutia asta si sa revenim la masina asta frumoasa. Exista alte topic-uri unde se poate dezvolta discutia despre ce cutii de viteze insotesc ce masini.

Multumesc!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!