Jump to content

Debut in familia VAG - Passat B8 Variant


Florin_E

Postare recomandată

@Doomy Simptome evidente nu erau, poate ceva socuri minore aleatorii in schimbarile de trepte 1-2-3.

Cat despre wet coat, il folosesc inca de la masina anterioara si am fost multumit de el. In fc de cat de des este spalata masina si cat de agresive sunt solutiile, poate tine si 2-3 luni. Oricum, la cat de usoara este aplicarea, nu ma deranjeaza sa il aplic lunar :)

Modificat de Rave
Link către comentariu
  • 1 month later...

Salutare,

Am gasit un pic de timp sa urc cateva poze cu ce am mai reusit sa fac la masina. Inspirat de @mirceateodor, am antifonat portierele, si da! rezultatul este îmbucurător, mai ales la rulatul pe ploaie si la calitatea sunetului.

Totodată, am facut si o conservare de toamna pe dedesubt cat si sub pasajele rotilor cu Sika 6250. Revin cu ceva poze.

20201024_141841.jpg

20201024_142000.jpg

20201024_142038.jpg

Link către comentariu

Felicitati domnule ! Banuiesc ca a fost un pic de munca dar arata super bine si "pare" un pic mai liniste in habitaclu. ?

Link către comentariu

Mulțumesc, da asa este, acum aproape ca te simti ca intr-o masina premium ?, dpdv galagie de rulare. 

Acum ma tenteaza sa studiez cum as putea sa fac retrofit si ptr iluminatul de bord, ca completeze portierele, ca doar ele sunt luminate. @mirceateodor imi poti da cateva detalii vis-a-vis de procedeu? 

Cheers!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!