Jump to content

Plafonare turatie la 4000 rpm


Miclea
 Share

Postare recomandată

Salut, am efectuat o reparație la al meu Passat b6 bmr dsg, i-am pus chiulasa noua, pistoane noi, filtre +ulei, distributie, turbo recondiționat. Inainte de reparație masina se tura pe P la 5000de ture pe N la 4500 de ture cât și in mers. După reparație masina nu se mai tureaza mai mult de 4000 de ture indiferent ca e pe liber sau in mers , cateodata pe P merge pana la 4500. Turbo scoate presiunea necesară. Este o situatie ciudata pe tester nici o eroare și toate sunt in parametri. Dacă aveti un sfat o verificare multumesc! Menționez ca inainte de reparație se tura la 4500 max acum la 4000se plafoneaza și oscilează putin..

https://drive.google.com/file/d/1Pmiye2wHbV6Gxov3UHRIUET6lRVz6_zG/view?usp=drivesdk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apasa ESP si se va tura cat vrei tu. Are o protectie la supraturarea la relanti. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 5 ore, valioglu a scris:

Apasa ESP si se va tura cat vrei tu. Are o protectie la supraturarea la relanti. 

Am incercat , dar la mine nu are acea limitare, inainte de reparație mergea 4500ture fără sa apas ESP sau ceva, acum nu mai vrea 4000-4150 și se plafoneaza atat pe liber cât și in mers..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!