Jump to content

Cheie Briceag Rupta


Cony
 Share

Postare recomandată

Ieri am intampinat urmatoarea problema : m-am trezit cu partea metalica a cheii (tip briceag) rupta. Am desfacut cheia in doua bucati urmand sa desfac partea cu butonul metalic. Acest ultim "detaliu" a fost imposibil de realizat. A mai patit cineva asa ceva ? Any ideas ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dezlipeste tabla aceea rotunda cu sigla VW de pe spatele telecomenzii, unde vei gasi un surub

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dezlipeste tabla aceea rotunda cu sigla VW de pe spatele telecomenzii, unde vei gasi un surub

Am desfacut si surubul dar tot nu se desface !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

am si eu o problema cu cheia :lol:...nu s mai inchide(pliaza)..sta tot timpul desfacuta...c sa fie?c sa i fac?ajutor!!!! :( :( :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ coni

vezi ca pe langa surub , cele 2 parti ale cheii se tin in niste mici cleme si trbuie sa fortezi un pic deschiderea

se poate intampla la unele modele de chei , in general la cele si cu deshidere pt portbagaj sa fie si lipite cele 2 parti

@brabus

ti-a sarit arcul si din aceasta cauza .. o bucasa care are un fel de clichet impietica culizarea ei pe snatul care este in cheie si astfel sta deschisa , desfa cheia in 2 si asaza arcu la loc si are sa mearga ca noua , dupa ce desfaci cheia ai sa-ti dai seama cum trebuie puse caci e destul de intuitiv , nu uita de surubul din spatele siglei , incerca sa o scoti (sigla ) cu o lama sa nu o dteriorezi !

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

dupa ceai pus arcul si butonul in locasul din cheie rasuceste cu totul invers acelor de ceas vreo doua ture si dupaaceea imbina partile de plastic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!