Jump to content

Passat B8 facelift


Artanis

Postare recomandată

Mosul a venit prea incarcat anul acesta:

Passat 1.5 TSI Advance

Airbag - uri laterale pentru locurile din spate

Jaluzea luneta actionata electric si manuala  pentru geamuri laterale spate

Jante aliaj "Istanbul" 7J x 17

Pachet oglinzi

Pachet confort scaune

Privacy Glass

Suspensie drumuri grele.

 

Sarbatori fericite!!

DSC00036.JPG

DSC00042.JPG

DSC00035.JPG

DSC00040.JPG

DSC00039.JPG

Link către comentariu

Sa va poarte mii de km sanatosi si fara incidente. Sarbatori fericite!

Hai ca mai multe detalii despre tinuta de drum cu pachetul drumuri grele, cum e motorul la drumuri lungi, in oras.. :) Mai multe detalii nu strica.

Link către comentariu

Multumesc tuturor!

Cam devreme pentru detalii, insa dupa primii 200km (Buc-Pitesti-Targoviste) sunt foarte multumit atat de tinuta de drum cat si de insonorizare.

Motorul imi este foarte familiar, vin dupa un Leon 1.4 150 CP, cel de 1.5 este aproape identic, insa pare si mai rafinat. Nu am sesizat deloc acea ezitare la plecarea de pe loc. Iar cutia manuala este impecabila.

Consumul mediu de 5.8l/100km nu e (inca) ca cel pe care-l reuseam pe Leon, insa nu ma plang, rezervorul generos ofera autonomie spectaculoasa :)

IMG_20191225_1136153.jpg

Link către comentariu

Are semnalizare dinamica?Intreb pentru ca am vazut la un Passat b8 facelift semnalizare dinamica.Sau numai anumite echipari au?

Link către comentariu

Doar anumite echipari si parca e un pachet matrix LED.

Al meu este echipare de baza cu optionalele de mai sus.

Modificat de Artanis
Link către comentariu

Sa o stapanesti cu placere cati mai multi km fara probleme . Din poze nu o vad mai cocotata cu acest pachet drumuri dificile . Cat are garda la sol cu pachetul asta ?

Link către comentariu

Pai nu prea se vede decat dacat te uiti chiar atent :)

Garda e doar cu 15mm mai mare decat standard. Pana in facelift era +20mm daca nu ma-nsel...

Link către comentariu

Sa o stăpânești cu placere.

Am facut si eu comanda de 1.5 tsi dsg si as vrea sa stiu cateva impresii despre motor cum se manifesta la drum lung? Eu am sa trec de la 1.9 tdi 130 cp diesel si nu stiu daca este o scadere sau crestere la acest motor la drum lung. La plecarea de pe loc este mult mai rapid 1.5 tsi dar nu stiu cum va fi in depasiri de la 110 km/h in sus.

Te rog sa imi dai ceva detalii despre aceasta masina cum se manifesta la drumuri lungi ( putere, insonorizare etc... )

 

Link către comentariu

Salut, am aproape 600 de km.cu masina si nu am facut prea multe depasiri fiind recomandat ca in primii 1500km sa nu treci de 4000 rpm.

Cu siguranta motorul trebuie turat mai mult decat 1.9 TDI pentru a avea aceleasi reprize, insa totul merge silentios si rafinat si cu siguranta nu se simte lent. Incomparabil nivelul de zgomot si de vibratii cu cel al unui diesel.

Am facut drive-test cu un T-roc 1.5 TSI DSG si cutia mi s-a parut foarte rapida, insa consumul era maricel.

Prima spalare/ceruire :)

IMG-20200104-WA0008.jpg

IMG-20200104-WA0017.jpg

IMG-20200104-WA0018.jpg

Link către comentariu

Buna ziua, sa o stapanesti sanatos!

As avea intrebare legat de echiparea de baza Advance, in descriere apare ca Advance are climatronic in 3 zone separate, dar azi am vazut un Advance si pe spate nu a avut reglaj de temperatura. Al tau are clima in 3 zone? Poti sa incari niste poze si despre interior.

Cu stima!

Link către comentariu

Si eu folosesc ceara lichida de la Meguiars inclusiv ceara solida care face toti banii.

 

Link către comentariu

Poti sa reglezi clima in spate si din meniul Infotainmentului, ai 2 puncte - unul albastru si unul rosu, cand dai Menu, pe clima.

Link către comentariu
  • Rave a deschis acest topic
  • 2 months later...

Salut. Spune-mi te rog cum se comporta masina? Cati km ai parcurs pana acum? Vreo problema pana acum privind aceasta motorizare?

Intentionez sa comand in curand aceeasi motorizare.

Modificat de Borish
Link către comentariu
  • 1 month later...

Scuze, n-am mai intrat demult pe forum.

Da, sunt extrem de multumit, dar am sub 4000 km parcursi pana acum datorita perioadei dificile pe care o traversam...

Confortul si silentiozitatea sunt la superlativ!

IMG_20200629_1744348.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!