Jump to content

Demontare corp oglinda retrovizoare stanga.


ekoly
 Share

Postare recomandată

Salut.
Vreau sa inlocuiesc oglinda si am facut rost de un corp exact ca in poza de mai jos.
Ca sa nu mai demontez carcasa din plastic de pe masina, pot schimba doar miezul ala rotund din interior, in care sunt prinse arcurile alea subtiri si lungi?

Pe net nu am gasit niciun tutorial. 

6166522-464x441.jpg

Screenshot_5.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce sa inlocuiesti suportul de fixare al oglinzii? Inlocuieste doar oglinda.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat cu o oglinda noua dar nu sta fixata cum trebuie, oricat as presa-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SA fie din cauza ca e un aftermarket si extrem de ieftina ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am gasit doar geamul original si am luat un after market nou, la 30 lei.
Daca am vazut ca nu se potriveste l-am returnat si am cumparat un geam cu tot cu cutia din plastic, insa mi-e frica sa scot geamul si sa-l pun la a mea...sa nu se sparga sau sa se rupa clipsurile alea mici din plastic.

Modificat de ekoly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumpara o oglinda de calitate si ai rezolvat problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si asta pe care o luasem credeam ca e de calitate. Am dat pe un geam cat palma 30 de lei, ti se pare putin?
Ce-mi recomanzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intotdeauna piesele originale sunt recomandate, chiar si de la dezmembrari daca sunt in stare buna. End of offtopic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinda retrovizoare stanga (sticla) originala poate fi si de-a-ntregul sau doar cu linia verticala ca in poza?
Am vazut pe olx ca sunt multe de-a-ntregul si nu stiu daca sunt originale sau daca au fost schimbate.
 

res_d492a8c27bc67c2bc1b53f30688965cf_full.jpg

Modificat de ekoly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, ekoly said:

Pai si asta pe care o luasem credeam ca e de calitate. Am dat pe un geam cat palma 30 de lei, ti se pare putin?
Ce-mi recomanzi?

O oglinda originala este 250 lei, cum ti se are fata de cea luata de tine ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scumpa!

Screenshot_2.jpg

Modificat de ekoly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varianta 1: demontezi miezul de la oglinda de pe masina, si vei folosi miezul de la oglinda  ,,de care ai facut rost" sau ,,geam cu tot cu cutia din plastic".

Varianta 2: prima oglinda de care ,,ai facut rost", va fi montata pe masina. Vei folosi ,,scoica" de la oglinda de pe masina, sa  nu fie o oglinda galbena iar cealalta neagra. Trebuie doar curaj. Curaj ai, dar ti-e frica sa-l folosesti.

Varianta 3: va trebui sa apelezi la persoane care au curajul, pricepere pentru a inlocui o sticla, oglinda, carcasa, ce doresti tu.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat pana la urma.
I-am zis tipului de la reprezentanta magazinului online (magazin mare, cunoscut) ca voi lua alta dar o voi monta in prezenta lui si a fost de acord.
Am luat una de la BLIC (50 lei, fara rezistenta) care parea de o calitate net superioara celeilalte si s-a oferit tipul s-o monteze. Acum totul e in regula.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!