Jump to content

Zgomot de releu bord dreapta


M@RIN
 Share

Postare recomandată

Buna , va rog un sfat, dupa ce opresc totul si inchid usile , stand pe scaun dupa un timp se aude un releu care cupleaza si decupleaza nonstop, Cand cuplez un consumator gen radio sau orice , se opreste, dupa ce nu mai are consumatori iar incepe, Stie cineva ce ar putea fi? Motor B6 2006 1.9 tdi kombi

Va rog , Multumesc, 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E modulul confort care se afla in spatele torpedoului.Ai nevoie de un update Can ptr a rezolva problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ca ala imi si consuma bateria. 

Mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, din acesta cauza. Măsoară consumul în stand by. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Va salut, aceiași problema am observat și la mine azi, cum ploua afara am stat în mașină cu cheia scoasa din contact, după ceva timp a început sa tacane acest releu plus ca mașina sa închis singura cu mine înăuntru...... Precizez ca niciodată nu mi sa închis mașina singura de când o am, nici nu știam ca poate face asta, bine ca am aflat, altfel închideam cheile înăuntru..... Dacă nu stau în mașină, și închid normal mașina, nu am nici o manifestare deosebita, sa se închidă singura sau sa tacane releul acela indiferent cât timp stau afara și o ascult..... Ca o concluzie, toate manifestările apar numai dacă stau în mașină, erori nu am stocate, aveți vreo explicație? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Trebuie verificat ce se intampla pe linia confort. Din pacate, greu de zis din telefon ce se intampla. Monitorizeaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Salut! Aceeași problemă o am și eu dar la Octavia 2. Nu am găsit să se discute acolo. Și eu am probleme cu descărcarea bateriei. Mă poate ajuta cineva in Constanța?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!