Jump to content

Octavia 4 - discutii generale


cristiansen077
 Share

Postare recomandată

se potriveste foarte bine culoarea rosie cu jantele all black. in sfarsit incep sa se livrezesi RS-uri :) sa mai pui poze cu masina si interiorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 17 ore, nsm a scris:

image.thumb.png.e3b93d0904b1411a1a2bf8b4d636c0a9.png

 

A sosit si RS-ul meu... doar ca inca nu are CIV de la RAR asa ca... asteptam sapt viitoare.

Cred ca e primul RS TSI Manual... chiar eram curios cum arata consola centrala avand in vedere ca nu am vazut in reviews decat cu DSG iar in showroom doar Ambition/Style 

S-o volanesti cu plăcere... Din păcate păcate eu a trebuit sa aștept 3 zile pana a venit cartea de la importator.  Se pare ca s au schimbat regulile , acum nu mai poate livra masina cu decât cu CIV. Așteptare ușoară 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt fix in aceeasi situatie... Masina a venit pe 1 aprilie si CIV inca nu a venit... deci masina sta parcata la ei, iar eu ma plimb cu bicicleta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/2/2021 at 3:40 PM, krygod_ro said:

se potriveste foarte bine culoarea rosie cu jantele all black. in sfarsit incep sa se livrezesi RS-uri :) sa mai pui poze cu masina si interiorul.

Am facut o poza cu interiorul prin geamul dublu si fumurie :(

spate.jpeg

janta.jpeg

 

WhatsApp Image 2021-04-02 at 20.22.40.jpeg

Modificat de nsm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum aflu daca geamurile laterale fata de pe masina livrata sunt duble sau simple?

M-am uitat in curte la aprox 8 Octavii noi si toate aveau pe geam DOT27 (undeva in Germania produse) vs a mea cu DOT57 (produse in Suedia)... sa fie asta "dovada" sau e diferit din cauza ca masina are sunset?

Cei care aveti sunset sau geamuri duble, ce DOT aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu înțeleg cum de nu-ti dau mașina fără CIV!?La Hyundai mi-au livrat mașina cu Nr rosii și CIV a venit după fix 2 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este de cel putin din septembrie anul trecut regula asta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, nsm said:

Cum aflu daca geamurile laterale fata de pe masina livrata sunt duble sau simple?

M-am uitat in curte la aprox 8 Octavii noi si toate aveau pe geam DOT27 (undeva in Germania produse) vs a mea cu DOT57 (produse in Suedia)... sa fie asta "dovada" sau e diferit din cauza ca masina are sunset?

Cei care aveti sunset sau geamuri duble, ce DOT aveti?

Deschizi geamul putin si te uiti la el de deasupra. Daca sunt 2 foi de geam (sandvis) atunci sunt duble. :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai discutat pe seama geamurilor duble. Dacă erau duble și prețul ar fi fost dublu! Însă pentru câțiva euro în plus primești o folie în geamurile laterale fata! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tocmai din acest motiv (folie) as vrea sa inteleg cum imi dau seama daca o am sau nu... mai ales ca nu am trecut in contractul initial ci am adaugat-o ulterior... iar fata cu car am colaborat este paralela cu masinile... 

In plus, ieri a parut surprinsa cand i-am trimis poza cu masina in curte la ei... m-a intrebat daca e mea si i-am zis ca da si atunci a zis ca ma va programa la livrare azi 

Ei nici nu stiu ce masini au sosit ... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand ai platit avansul, nu gasesc exact in postarile tale. Intreb in ideea in care poate ma trezesc cu ea mai devreme decat era estimat. 

Dealerul mi-a zis initial ca ma anunta cand apare VIN-ul dar cum zici si tu, nu poti sa ai baza in ei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Am platit pe 31 dec 2021 ... Stai linistit cu livrarea anticipata ptr ca m-a asigurat ca acum termenele sunt de 5 luni.

 

Legat de geamuri, dupa cum se vede in poza, chiar sunt duble... deci nu e o folie lipita

IMG_9057.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În legătură cu civ-ul mie mi-a livrat masina cu numere rosi cu o autorizație de circulație și la o luna a venit și civ-ul. Poate s-au schimbat regulile ca la mine s-a întâmplat asta anul trecut în august 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practic am inteles ca ei pot sa livreze fara CIV dar daca primesc reclamatie, sunt pasibili de sanctiuni si atunci nu risca...

Daca ai o relatie mai apropiata cu dealerul, cred ca ti-o da..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, fiecare cu politicile lui, la hyundai am luat-o fara ca macar sa fie rabla validata, mi-au dat factura mai tarziu, la ford am inteles ca procedeaza asemanator.

Astia la Skoda mi-au zis de la inceput ca nu pot livra masina prin rabla pana nu e tichetul validat, catolici baietii 😁

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie la fel cu Leon-ul (l-am primit pe 15 martie fara carte, m-am dus dupa cateva zile si am ridicat-o). Autorizatia de circulatie sa fie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea mai bună masina 🙃

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva cum se opreste controlul tractiunii? In manual se spune la apasand pe butonul “set” apare si esp, dar ioc ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine apare. Apeși butonul set de sub infotainment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am opțiune din set de a opri Esp, eu având cutie automata dacă cumva are importanta.  Mai sap oricum 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La DSG de ce nu mai apare in bord D1, D2 etc. si apare doar D simplu? Este optiune de a afisa si treapta? Doar in modul S apare S1,S2...

Modificat de enescuus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu apare! Doar in mod M sau S in rest nu apare(o tampenie). Nu se poate activa in D . Pentru ESP(in setari masina) trebuie sa intorci masina cu degetul pe ecran cu spatele spre tine si apare brake (ESP/Sport/on/sau off)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la voi in manual este un amestec de limba romana si germana?

IMG_9613.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Bebeee changed the title to Ce face butonul asta?

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!