Jump to content

Revizii Karoq - ce operatiuni, ce consumabile, cat costa


vdragos
 Share

Postare recomandată

Salut, am si eu un Karoq 2.0 TDI 4x4 DSG (2018) care se apropie de 60.000 si as vrea sa ii fac service-ul, insa nu stiu exact lista completa de operatiuni (mai ales ca nu o voi duce in service Skoda). Stiu ca printre altele ar trebui sa schimb uleiul la DSG ... insa caut o lista completa cu operatiunile necesare de facut acum.

 

Aveti idee unde pot gasi asa ceva? va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cblack iti faci cont pe erwin.skoda.com, bagi 7E si VIN-ul si descarci de acolo toate manualele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Revizia 4 – 87.760 Km, (deci vreo 25.000 km de la revizia anterioară)

 

Total 4041.35 RON

 

1.      schimb ulei, filtru aer, filtru polen, și restul operațiunilor implicite (1325.51 RON)

  • manoperă - 257.04 RON
  • materiale - 1068.47 RON

2.      pachet schimb lichid frana (conform service)

  • total 190.99 RON

3.     schimb placute frana fata/spate uzura – prima schimbare, operatiune la care ma asteptam (1690.13 RON)

  • manoperă – 278.46 RON
  • materiale – 1411.67 RON (set placute fata 782, spate 585.83, suruburi 43.84)

4.      inlocuit bucse brat inferior spre spate - uzura – recomandare service (834.72 RON). Am decis sa le schimb acum pentru ca anul viitor trebuie sa ma ocup de set anvelope vara + iarna

  • manopera – 571.28 RON (montat/demontat brat, inlocuit bucsa, reglaj directie)
  • materiale – 263.44 RON (2 x bucsa brat inf spre spate)

Am schimbat și lamele ștergătoarelor față și spate pe la vreo 85.000 km (nu din reprezentata ca pana acum pentru ca era prea mare pretul…) - 175 RON setul complet Bosch.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Revizia 5 – 115.123 Km, (deci vreo 27.500 km de la revizia anterioară)

 

Total 2037.58 RON

 

1. schimb ulei, filtru aer, filtru polen, și restul operațiunilor implicite (1169.12 RON)

  • manoperă - 274.89 RON

  • materiale (ulei, filtru ulei, garnitura+buson, filtru polen, materiale mici)  - 894.23 RON

2. schimb bujii (868.46 RON)

  • manoperă - 124.95 RON

  • materiale (bujii 4 buc., garnitura, inel etansare, brida retinere) - 743.51 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Revizia 6 – 142.294 Km, (deci vreo 27.100 km si 1 an de la revizia anterioară)

 

Total 1490.44 RON

 

1. schimb ulei, filtru aer, filtru polen, și restul operațiunilor implicite (1240.44 RON)

  • manoperă – 293.93 RON
  • materiale (ulei, filtru ulei, garnitura+buson, filtru polen, materiale mici)  - 946.51 RON

2. pachet schimb lichid frana (conform service)

  • total 250 RON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!