Jump to content

Golf 6/Jetta - Retrofit


kadettro
 Share

Postare recomandată

bun , inseamna ca imi trag si evacuare cu ceva mai multa prezenta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Se poate monta kit-ul de oglinzi pliabile electric pe Golf 6 HL? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, cu schimbarea intregii oglinzi si a calc de usi. Dar nu o sa beneficiezi de pliere din telecomanda.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar cu modificarea eepromului de la calculatorul de usa sofer. Pt B6 am gasit adresele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine poate , sa faca sa se inchida oglinzile cand o inchizi DIN telecomanda la glof 6 respectiv Jetta , DIN Fabrica am oglinzi pliabile , interesant e ca Golf 7 se Inchid DIN Fabrica , , este cineva Care poate Face asa ceva ? Sau cum se Face multumesc. ,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu modificarea unor adrese din calc de usa. Care sunt alea, nu stim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt doua variante  

 

1. cu modul - se gasesc de cumparat pe Ebay, etc.

2. cu modificare eeprom - trebuie dat jos calculatorul de usa si reprogramat eepromul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha , cine posta sa faca asa ceva sa reprogrameze eepromul , si Cat ar Costa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa desfacem unul de Jetta sa vedem daca sunt aceleasi adrese.... posibil sa nu. Pana nu am unul sa verific, nu ma pot pronunta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma stie cineva daca stalpii B si C de pe G5 se potrivesc pe 6?

 

1K4867297F 82V Capitonaj Stalp B  GTI 5 

1K4867297F 71N Capitonaj Stalp B GTI 6

 

1K4867287G 82V imbracatura-stalp C 

1K4867287D DD9 imbracatura-stalp C 

 

Codurile nu sunt identice, dar sunt foarte asemanatoare si optic n-am observat sa difere.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Stie cineva daca se poate monta pe Golf 6 rcd-ul de pe Golf 7 ( composition color sau alt model) ? Scuze daca s.a discutat dar nu am gasit nimic legat de chestia asta. Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu se potriveste. Dar pe noul Caddy o sa fie disponibil ceva similar cu Composition Media care ar trebui sa se potriveasca pe platforma asta

2015-Volkswagen-Caddy-interior.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva o schema electrica pentru scaunul sofer full electric vw jetta 5c ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog o traducere

2ihmsep.png

Ca nu stiu cum sa fixez capacele spalatoarelor.

Bara de R-line are deja sculptat in ea un fel de sustinere pt capacul de la spalator, pe cand bara stock ar avea ceva sudat/lipit sincer nu-mi dau seama pe interiorul barii.

20qgax5.jpg885443256.jpg7203.JPG

Dupa cate se vede nu-mi dau seama cum s-ar putea prinde de bara.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce inteleg eu in poza aia zice ca suportii originali sunt lipiti fest pe bara.

Se lipeste suportul de cilindru din ultima poza pe bara.Daca vrei poze mai detaliate am o bara dezechipata cu suportii pe ea.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
bbogdanmircea

Salutare puteti sa-mi spuneti cat ar costa un retrofit de scaune incalzite la Golf 6 Variant adica toate piesele necesare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum depinde de ce vrei sa faci... ai scaune cu incalzire sau trebuie bagate rezistente in scaunele tale.

 

Iti trebuie

 

-rezistente scaune - in jurul la 250-300 lei, de carbon

-panou climatronic pt scaune incalzite - 100 euro SH

-modul comanda incalzire - in jurul la 150 lei SH

-cablaj, conectori, etc - piesele pt confectionarea acestuia (mufe, pini, cabluri), in jurul la 300 - 400 lei.

- manopera - aici poate iti faci singur sau daca apelezi la cineva, vezi cat iti zice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De astazi si Jetta mea merge sa se inchida Automat oglinzile DIN telecomanda sau prin kessy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara.

Am si eu o problema cu care mi-am strofocat astazi capul de la ora 10 dimineata pana acum.

Vreau sa dau jos farurile de pe masina, cu xenon OEM si vreau sa pun faruri cu oglinda (asa cum a fost masina de fabrica).

Masina a avut de fabrica faruri cu oglinda insa i-am facut eu retrofit la faruri bi-xenon.

Cablajul aferent a fost cumparat de la "CARSYSTEMS", pentru retrofit.

Problema cu care ma confrunt este urmatoarea: acum trebuie sa scot cei 2 pini pe care i-am bagat in mufa pentru a functiona farurile bi-xenon - modelul fara LED-uri.

Odata introduse, nu reusesc sa imi dau seama cum le pot scoate.

Astept sfaturile voastre, ca am lasat masina demontata si nu mai pot circula cu ea pana nu rezolv problema.

http://volksurf.blogspot.ro/2011/09/bi-xenon-led-retrofit-diy.html?q=golf (Acesta este topic-ul cu care am facut upgrade-ul la momentul cand a fost facut).

V-am atasat poze cu mufa de care vorbesc pentru a fi cat mai explicit.

 

Inca o problema cu care ma confrunt.  Vreau sa scot maneta care actioneaza ridicarea capotei.

Stie cineva cum se scoate. Am tras de ea (spre mine, spre deschis), am gasit un surub pe care l-am desfacut insa mai departe nu m-am descurcat.

 

Multumesc anticipat.

 

 

 

post-33759-0-20453900-1426269639_thumb.j

post-33759-0-94282800-1426269649_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie o scula de scos pinii.
In spatele manetei ai o clapeta care o tragi cu o surubelnita inspre fata masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face retrofit la senzori de ploaie si de lumini cu tot cu oglinda heliomata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face retrofit la senzori de ploaie si de lumini cu tot cu oglinda heliomata?

DA, se poate. Alt parbriz, senzorul RLS, oglinda, butonul de lumini cu poz auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 changed the title to Golf 6/Jetta - Retrofit

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!