Jump to content

Golf 6/Jetta - Retrofit


kadettro
 Share

Postare recomandată

Da.

Daca planifici sa pui si xenon oem atunci centrala cu 86 la sfarsit nu suporta, nu merge codare pt faza lunga. Trebuie centrala cu 87. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stopirile OEM au alta mufa. Asa ca ori adaptoare ori alte mufe pentru stopurile LED.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK am inteles.Mai ramane de vazut cum o sa ma descurc cu codarea sa nu stric ceva am tot cautat pe net daca central mea suporta stopuri led si nu am gasit dar mi-ati spus voi

MS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare...am posibilitatea sa iau stopurile cu led de pe un gti lovit....sunt impecabile....sunt plug and play? sau trebuie ceva adaptoare...presupun ca or sa dea eroare de bec ars tinanad cont ca sunt pe led..mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

perfect...o sa iau cablurile...vag com-ul este deja comandat ...sa vedem ce iese...trebuie sa ma mai documentez putin..multumesc frumos...eventual un coleg daca ma poate ajuta in weekend prin buc cu codarea as ramane recunoscator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune cineva cati mm are un stergator spate de golf 6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel standard? Am intrebat pt ca eu mi l-am scurtat fiindca lovea in eleronul de gti. Pe net am gasit un cod de stergator spate care zice ca are tot 280mm si ar fi de gti, desi din ce am vazut s-ar gasi si pe altele. Am masurat stergatorul pe care il am eu acum scurtat si tot acolo ajunge. Confused right now pt ca vreau sa mi-l schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal ! sunt posesorul unor faruri si am intampinat problema cu blocat pe faza lunga , doar unul din faruri.

Vreau sa va intreb daca la cei care au acest model de faruri sau inchis toate piesele la locul lor , bara ,grila ,capota etc, la mine a ramas un luft cam mare .

Sau trebuie sa ma duc la service sa ii pun sa le puna cum trebuie .

post-119750-0-42369600-1414938126_thumb.

post-119750-0-08716200-1414938138_thumb.

post-119750-0-24604500-1414938198_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile sunt OEM?

 

Daca da, asta e procedura:

 

Dacă la verificarea poziţiei de montaj a farului constataţi o distanţă necorespunzătoare faţă de caroserie, atunci trebuie să corectaţi poziţia de montaj.
–   Decuplaţi contactul, deconectaţi toţi consumatorii electrici şi scoateţi cheia din contact.
–   Demontaţi grila radiatorului.
       
–   Slăbiţi şurubul de fixare din spatele farului.
      
–   Slăbiţi cele trei şuruburi de fixare.
 
–   Slăbiţi şurubul de fixare din partea inferioară a farului.
      
–   Adaptaţi coliniaritatea faţă de caroserie prin înşurubarea şi deşurubarea bucşei de reglaj de sub far.
–   Strângeţi îmbinările filetate cu momentul de strângere indicat..
–   Verificaţi şi eventual corectaţi din nou poziţia de montare a farului, astfel încât distanţa să fie uniformă.

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt dectane farurile. Era un tip care le.a bijuterit si a reusit sa le faca. Cauta mai in urma sau pe topicul faruri si stopuri after market tot la golf6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile sunt Depo dectane . Totusi imi este greu sa cred ca ramane asa mare luftul fata de caroserie , maine ma duc la service sa le aranjez din nou , tre sa le dau de capat 

Grila de jos am luat_o de la un coleg de pe forum care o avea pe masina , dar a schimbat bara stok cu una GTD si am cumparato eu cu 200 ron(second), am inteles ca nu se prea gasesc pe la noi ,si a fost adusa din Anglia, spun si eu ce mi sa spus.

Multumesc de sfaturi si de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Trebuie sa-mi soseasca adaptoarele pt stopurile led oem .Ce modificari trebuie sa fac pe byte 18?

 

Asta am acum:

 

Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: 1K0-937-08x-09.clb

   Part No SW: 1K0 937 086 M    HW: 1K0 937 086 M

   Component: BCM PQ35  M   110 0651 

   Revision: 00110 AC   

   Coding: 40180A3A80251AC0400800C0100081E44B010288524D8960648000200040

   Shop #: WSC 00028 028 00001

   VCID: 3A7BD46AB5FF94CE9A7-806F

 

   Subsystem 1 - Part No: 5K1 955 119   Labels: 1KX-955-119.CLB

   Component: Wischer 02061  26  0512

   Coding: 009795

 

No fault code found.

Modificat de tfv82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ce piese mai sunt necesare pt retrofitul de spalatoare pe langa duze+ cilindrii spalatoarelor, vas+ pompa, suportii spalatoarelor?

 

Furtunase, mufe, cabluri? Codurile lor? :D

Citisem ca mai trebuie inca o siguranta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Are cineva idee daca aceasta evacuare s-ar potrivi la 1.4 TSI-urile noastre ? Ma refer ca si forma .... Pare sa fie fie de golf 5 GTI sau 6 GTD

 

@The_Ego stiu ca tu ai de GTD , din ce iti amintesti ... arata ca asta ?

post-3744-0-56810500-1418751739_thumb.jp

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 changed the title to Golf 6/Jetta - Retrofit

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!