Jump to content

Golf 6/Jetta - Retrofit


kadettro
 Share

Postare recomandată

Spotted Ed35:

20130302134738.jpg

 

Pare sensibil mai sus iar explicatia e una destul de simpla. Bara de R este mult mai colturoasa pe lateral si arata mai masiv din profil fara acei catadioptri.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, frumos. Asa as pune si eu bara fata de GTi. Dar si pretul e pe masura :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vreti sa puneti bara fata de GTI, va fac eu o ditamai lista cu piese :)) Unele sunt exagerat de scumpe, iar prin dezmembrari nu prea gasesti mare lucru..

 

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti de bara de GTI/GTD fara catadioptri?

5830829361_1f4ec01dc2_b.jpg17-1.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu-mi place dar nu pot sa spun de ce. Are ceva... ciudat.

Ordinea preferintelor e R, R-Line, GTD. GTI.

Din punctul meu de vedere pe masina ta ar da demential bara spate de R, mai ales pentru ca ai bara fata de R-Line, asa ca nu o sa para "wanna-be"!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta cred si eu ca cea de R cu evacuarea pe centru arata cel mai bine. Difuzorul de R-line se vede ca a fost gandit dupa. Din pacate eu nu voi mai schimba configuratia evacuarii.

Arata putin dubios pt ca au ras si emblema si stergatorul..ultra clean look :))

Am mai gasit pe net o bara stock fara catadioptri si cu spoilerul vopsit.

CopyofIMG_1710.jpgCopyofIMG_1067.jpg

 

La bara actuala nu voi mai umbla, dar arata f bine cu difuzorul vopsit. Gri lucious pt cine are o masina inchisa si negru lucios pt masinile albe :D.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza care este codul capacelului de la carligul de remorcare pentru difuzorul de RLine, va rog.

si cine poate sa imi confirme codurile pentru adaptoare si catadioptri de mai jos:post-55088-0-81472500-1364670395_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

chiar nu ma poate ajuta nimeni cu senzorii de parcare - se potrivesc cei de Polo / Passat / etc? m-ar ajuta si o sursa gen dezmembrari.

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Luat de pe www.pbn.ro
 

Telefon piese si accesorii:021.208.36.60/61/67

Tot acolo, daca te duci la Echipa si mai exact la piese de schimb, poti sa gasesti si adresele de email ale consilierilor.

Daca le dai un mail in care sa le ceri informatii nu te vor refuza. Mie mi-au raspuns de fiecare data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu insa cat de capabili sunt.

O varianta mai buna ar fi sa iei un VIN de Golf cu senzori si unul de Passat B6 iar apoi sa vezi codul senzorilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mike, ce te intereseaza mai exact in legatura cu senzorii de parcare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am luat o bara spate cu gauri pentru pdc si o sa pun senzorii de forma pentru ca nu prea vreau sa confectionez alte solutii. ideea era sa ii gasesc, asa cum am mai spus, la dezmembrari pentru ca nu vreau sa dau cat pe vopsit bara.

@Rave: multumesc, o sa cer ajutorul si celor de acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mike, din ce vad eu in etka la G6 codul senzorilor este 4H0 919 275 si dupa cum se vede in poza se folosesc si la Polo, Passat B7.

Daca bara  ta e de R, atunci codul senzorilor este 1S0 919 275A

post-104992-0-74539300-1365611585_thumb.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca forma, sunt identici...doar ii iei sa astupi gaurile...o sa ai nevoie si de suporti pentru senzori, ceva in genul (asta daca nu cumva ii ai deja pe bara)

post-104992-0-13419300-1365614377_thumb.

Modificat de danny2012
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suportii sunt lipiti pe bara, ii am deja. in concluzie finala si de incheiere, sunt la fel toti senzorii :d?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fizic, pentru ca tu asta ai nevoie, sa acoperi gaurile barii...da, 4h0919275 si 1s0919275a sunt la fel...

$%28KGrHqRHJFcE-mNhuB9WBPzm,whfzg~~60_35M6hPtXZ07BG4134803429773P5832.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In viitor daca s-ar lua cablaje si tot ce mai trebuie, OPS va functiona prin intermediul ambelor tipuri de senzori? Ce vad ca difera ar fi doar forma bratul.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CRED ca da...4H0 919 275 a fost inlocuit de 1S0 919 275 incepand cu 07.07.2012

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru find, Ego :). Ca si idee, la PBN un (1) senzor de parcare costa 496 lei. Am intrebat de doua ori si acelasi pret mi l-au spus :d.

Daca ma poate ajuta cineva cu un R sa imi spuna daca 5K6 807 441F e PN pentru un capacel din difuzorul spate, as ramane pe veci recunoscator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PBN te poate ajuta sa-ti spuna daca ala e codul pentru capacel difuzor spate daca le dai un VIN de R

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru find, Ego :). Ca si idee, la PBN un (1) senzor de parcare costa 496 lei. Am intrebat de doua ori si acelasi pret mi l-au spus :D.

Daca ma poate ajuta cineva cu un R sa imi spuna daca 5K6 807 441F e PN pentru un capacel din difuzorul spate, as ramane pe veci recunoscator.

 

Da :

http://vacar.en.alibaba.com/productshowimg/511024686-212819653/GOLF_R20_rear_drag_ring_cover_5K6_807_441F.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita?

http://www.ebay.de/itm/original-VW-Golf-5-V-2-0-GTI-Edition-30-230-PS-Bremssattel-hinten-Bremse-sattel/221212703897?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D6964189957218888865%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D3%26sd%3D221201025750%26#vi-ilComp

 

Stock discurile spate au 256mm, iar cele de GTi 286mm (cu 2mm mai mici decat cele fata la 1.4tsi 122). Problema consta in renuntarea la aparatoarea de noroi. Nu stiu cat de ok ar fi.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 changed the title to Golf 6/Jetta - Retrofit

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!