Jump to content

Golf 6/Jetta - Retrofit


kadettro
 Share

Postare recomandată

N-am inteles. Pune o poza sa vedem. In mod normal nu au ce fire sa iasa.

 

In alta ordine de idei, acum retrofit de boxa in evacuare si pe GTD 6 si in general cam pe orice cred ca se poate pune :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal ! am revenit cu poza. Sincer imi doresc niste faruri ok cu lupa dar fara xenon. Sunt de parere ca ce nu e pus de fabrica nu este acelasi lucru ,parerea mea personala


Am gasit urmatoarele faruri la 237Eur , pe siteul  Kit Xenon Tuning , Ce pare aveti ?

post-119750-0-76097500-1413664665_thumb.

post-119750-0-60696500-1413665300_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faruri identice cu acestea am eu.

Au o hiba cu sistemul de comutare faza lunga/scurta care se poate rezolva. ( http://vwforum.ro/topic/114389-golf-6-diy-deblocare-lamela-lupa-bi-xenon-faruri-am-depodectane/ )

In rest alte probleme eu personal nu am avut cu ele iar modul cum lumineaza este foarte bun.

E pacat sa nu pui si sistem de xenon pe ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am inteles. Pune o poza sa vedem. In mod normal nu au ce fire sa iasa.

 

In alta ordine de idei, acum retrofit de boxa in evacuare si pe GTD 6 si in general cam pe orice cred ca se poate pune :))

Cat de  tare!!! pretul din ce inteleg pare destul de mare. Se monteaza un buton undeva pentru activare?

 

 

Sal ! am revenit cu poza. Sincer imi doresc niste faruri ok cu lupa dar fara xenon. Sunt de parere ca ce nu e pus de fabrica nu este acelasi lucru ,parerea mea personala

Am gasit urmatoarele faruri la 237Eur , pe siteul  Kit Xenon Tuning , Ce pare aveti ?

Fara xenon eu zic ca nu o sa iti lumineze mai deloc, o sa ai probleme cu vizibilitatea noaptea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am inteles. Pune o poza sa vedem. In mod normal nu au ce fire sa iasa.

In alta ordine de idei, acum retrofit de boxa in evacuare si pe GTD 6 si in general cam pe orice cred ca se poate pune :))

http://youtu.be/10kdRTRLzv4

Eu cred ca are teava goala pana la motor.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu siguranta nu, are difuzor, zgomotul de il auzi este cat se poate de artificial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preluare de pe golf-6.com unde este prezentata masina din clip, cu traducere google:

 

"Since we have carried out the installation on their own, the material cost limited to just under 1,000, -. € 
Of course, the control unit and the actuator go there right in your money. And as a little gimmick I have now an exhaust flap switch ordered in OEM optics, which I will then incorporate into the toolbar before the shift gate, so the whole thing looks too professional. The actuator itself is heard naturally pretty powerful in the interior. If you get used to it and the system turns off once, then you could smooth feel to drive a golf e. Broadly speaking you have the sound already like. And I was glad to finally hear a sound in my car, I'm obviously not disturbed by the powerful sound. And if it really is too much time or you want to protect his neighbors when times comes home at night, then you switch the system easy and the GTD sounds like always."
Aparent camera nu a surprins suficient bass-ul.
 
Inca un retrofit :D
Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal! Ma poate ajuta cineva cu o informatie utila ?

Vreau sa imi pun folie pe faruri , dar nu cunosc pe nimeni din Constanta unde as putea pune . Este cineva din Constanta care ma poate ajuta?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Cristi

Am centrala asta electrica si a-si vrea sa stiu daca suporta stopurile led oem :

 

Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: 1K0-937-08x-09.clb

   Part No SW: 1K0 937 086 M    HW: 1K0 937 086 M

   Component: BCM PQ35  M   110 0651 

   Revision: 00110 AC   

   Coding: 40180A3A80251AC0400800C0100081E44B010288524D8960648000200040

   Shop #: WSC 00028 028 00001

   VCID: 3A7BD46AB5FF94CE9A7-806F

 

   Subsystem 1 - Part No: 5K1 955 119   Labels: 1KX-955-119.CLB

   Component: Wischer 02061  26  0512

   Coding: 009795

 

No fault code found.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Strict pt stopuri merge. Sunt codari care merg. Am avut centrala 86M si am facut retrofit la stopuri led oem. Initial dau eroare, dar merg perfect insa codat pe byte 18( stiu, nerecomandat) dispare si eroarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cu 5K0 937 086M si este Pt led oem spate doar ca nu stiu codul pe Byte 18

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca nu. iti trebuie una cu 087.

Atunci revin, se pare ca merge pentru LEd spate, dar nu stie de xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stopurile oem pe care le cumpar nu au adaptoare de unde pot cumpara aceste adaptoare? .Daca se arde vreun bec (led)ma mai anunta in bord dupa codare

Modificat de tfv82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde pot verifica daca central mea 1K0937086M suporta stopuri led oem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De cand e masina? Daca e din 2010+ suporta. 

Din cate tin minte am avut exact aceeasi centrala.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e din august 2011.Daca montez stopurile led voi fi avertizat de exemplu daca se arde un bec la far tinand cont ca se modifica una alta la centrala electrica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te uiti in clip pana la final vezi ca a scos un bec de la proiector ca sa verifice si ii indica eroarea asa ca nu sunt probleme, vei fi avertizat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • GabiB77 changed the title to Golf 6/Jetta - Retrofit

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!