Jump to content

Codari diverse/Setări Vag-Com Octavia2


cutcutro
 Share

Postare recomandată

am reusit sa activez pe BJB MY2005 coming home si leaving home,am setat la 30 de sec. M-a lasat sa activez si DRL... doar ca neavand proiectoare nu se vede nimic... CH si LH functioneaza perfect.

Acum am: inchidere la 15kmh, ch si lh, 2 stopuri ceata spate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti poti pune DRL pe faza scurta - nu e neaparat sa fie pe proiectoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am activat... dar cum se manifesta? au am Xenon after market, dar cu lupe... senzor lumina nu stiu sa am... desi arata posibilitatea activarii sale.

trebuie sa setez intensitatea luminii?

Modificat de RRS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci o4 ar trebui sa pui in loc de 03 cum ai zis mai sus!

Alea se aduna deci trebuie pus 07.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vrea sa aiba avertizare la centura si nu are nici la placutele de frana.

Doar 04 trebuie sa puna - adica doar avertizare la nivel lichid spalat parbriz.

am activat... dar cum se manifesta? au am Xenon after market, dar cu lupe... senzor lumina nu stiu sa am... desi arata posibilitatea activarii sale.

trebuie sa setez intensitatea luminii?

Probabil tu ai activat dupa procedura prezentata intr-unul din posturile de pe forum. Ideea e ca daca activezi drl (north america) si atat el este setat sa aprinda faza scurta la intensitate normala (100%) - poti sa modifici si intensitatea luminii insa nu trebuie sa activezi si functia care iti trece drl-ul pe proiectoare (pe care cred ca ai activat-o si neavand proiectoare e clar ca ori iti da eroare ori nu face nimic).

Modificat de xxnelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

activa, dar nu functioneaza.... oricum las comutator pe faza scurta siam si CH si LH...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eroarea din poza 2 imi apare si mie... incep sa cred ca nu ,,stie" modulul de pe masina alte codari pe care meniul respectiv le-ar putea deschide...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am activat... dar cum se manifesta? au am Xenon after market, dar cu lupe... senzor lumina nu stiu sa am... desi arata posibilitatea activarii sale.

trebuie sa setez intensitatea luminii?

Daca ai ales DRL pt USA sa stii ca nu se aprind numai cand lasi frana de mana jos, iar pozitiile spate nu se aprind

Daca ai ales DRL Scandinavia se aprind la contact + stopuri spate.

La xenon nu prea merge dimming (in caz ca ai incercat), nu mai stiu cum era cu dimming dar daca puneai 100%=intensitate maxima, daca pui 0%=stinse sau invers, la intensitati mai mici iti clipesc sau nici nu se aprind. Nu pune mai mult de 100% ca mi se pare ca nu se mai aprind :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe ce pozitie se lasa potentiometrul de lumini? 0? (1 - pozitii si 2 faza SCURTA)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

111xv.th.jpg 2222tu.th.jpg

asa ceva am ca eroare...

Tati, completeaza ceva si in campurile WSC si importer, ceva de genul 12345 si 123 sau uita-te pe alte module de pe masina si vezi ce ai pe ele si pune si la instruments, dupa aia fa faza cu recodarea, si ca sa le ai pe toate 3 trebuie pus 07. Daca vrei doar de spalat parbrizul pune 04.

activa, dar nu functioneaza

Fraqna de mana e lasata? Ca daca e trasa nu functioneaza DRL in varianta North America.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos, asa e, cu frana de mana lasata functioneaza, si DRL e perfect pentru oras sau afara, pe timp de zi.

Nu ai cum sa o uiti asa, ca noaptea nu mai vezi afisajul bord si butoanele, si comuti pe pozitia 2 (faza scurta).

Nu cred ca are ros sa trec pe scandinavian, pe US mai prelungesc durata de viata a becurilor spate :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms! Al Bundy, Nu stiu cum au disparut alea de acolo ca stiu sigur ca le copiasem cu vas-ul di colo colo dar m-am prins ca nu merge tarziu ( in momentul in care facea un zgomot urat rau ca nu mai avea deloc saracu)

Am incercat sa caut alte setari ale bordului cu vas-u dar mi s-a descarcat laptopul, o sa mai incerc maine sa vad daca gasesc cate ceva despre setarile la ace iluminate sau nu etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi mi-am codat HU Stream (initial am avut cu cd, acum cu mp3)

am reusit sa il rezolv, si am activat:

optimizare receptie

4 boxe active - cele de inalte, a.i. sa mearga si filtrele din HU

4 pasive, fata de 2+2 cat era initial

mi-au aparut pre-setari; pop, rock, clasic, live,pe langa cele clasice de setare high-mid-bass

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

revin cu infos - am fost solicitat azi de cateva ori pentru setarile in modulul radio, care au dus la un sunet ceva mai reusit (tweetere active) si cateva preset-uri pe HU Stream (live, rock, classic, speech etc.).

Precizez ca setarile nu transofrma unitatea din CD player in mp3 player...

Asadar, codul initial la mine era 0000200, la alte Skoda era 0000400, iar codul nou cu toate setarile mentionate mai sus este 0040410

imaginea (verificati daca aveti aceleasi setari si/sau posibilitati - eu am pe fata dif de bass, med, inalte si spate bass si inalte:

setariradio.th.jpg

PS - am activat azi si inchidere geamuri din telecomanda, la o scurta apasare, fata de apasare continuua...

Modificat de RRS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e scurta apasarea, e pana pleaca geamurile, scurta e le G4 si O1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar e mai scurta decat sa tii apasat :flower:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rares in ce canal ai facut setarile astea ? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la Comfort Closing se face din 46-Central Conv. in long coding. Cauti Comfort Closing Active si bifezi :icon_thumright:

Modificat de Sp!der
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor ma refeream la setarile pe parte de sound,multumesc! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A schimbat codingul unitatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Setări Vag-Com Octavia2

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!