Jump to content

Codari diverse/Setări Vag-Com Octavia2


cutcutro
 Share

Postare recomandată

revin cu problema geamurilor!am incercat procedura  de invatare dar tot nu merg,am setat si inchiderea automa a geamurilor  cand incui masina dar  degeaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e posibil sa ai dezactivata functia, din modulul confort.... verifica bine la long coding, ca e posibil din cauza asta sa nu iti mearga. Am gasit la o masina asa.... dupa ce s-a jucat cineva la ea, cu vcds-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Am si eu o intrebare!am gasit in vag ceva de genu 'salvare setari' ..adica toate setarile,daca fac asta as putea sa le dau restore la toate daca modific ceva si nu mai stiu setarea originala ? sau face un pdf cu ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu trebuie sa faci pdf.

 

in fisierele VCDS-ului, gasesti unul Debug - acolo ai toate modificarile facute si codarea anterioara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

STARCHASER  pe mine m ai intrebat ce valoare am pus?daca da ...doar am bifat  bit 5 si bit 7 in loong coding si am setat pe ambele canale  cat sa stea aprinse...vorbesc de functia CH/LH care la mine merge doar CH.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
robert christian

Salut am si eu o intrebare...am o eroare de bec ars in bord si nu pot sa o sterg o sterg si cca 5 10 min apare inapoi:( am semnalele pe america dar nu cred ca e de la alea ca am pus testaru si imi da ba de la stop pe frana ba de la nush ce stie cineva cum sa fac ca se vede urat cu ala aprins...:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi contactele respectivului bec. Inteleg din ce ai spus ca nu sunt leduri in respectivele socluri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robert christian

Eu pe masina nam nici-un bec ars uoare sa fie de la semnalele pe america?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codarea respectiva nu are treaba cu eroarea de bec ars. Daca ai leduri puse in loc de bec normal de acolo se trage.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robert christian

Pai am leduri la oglinda la nr si plafoniera si nu m-ia dat error pana akm de cand am pos ala pe america sa aprins ala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai probabil, ledurile de la numar au luat-o razna. Ori faci o scanare si vezi care face figuri.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robert christian

O sa incerc sa pun becurile ale iei normale sa vad daca se stinge dar nas crede ca ultima oara cand am pus testaru imi dadea de la stop pe frana ala nu are nici-o trb nu e ars

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune testaru.... si vedem.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robert christian

Acum am masina la vopsit ca ii pun kit de RS cand o scot o sa pun pe testar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,

cum pot activa us style pe masina din semnatura ???

am cautat prin postarile mai vechi dar nu am gasit nimic sau nu am observat eu.....multumesc!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

US style se refera la activarea semnalizarilor la intensitate redusa ca lumini de pozitie.

 

in 09 central electronics, codari, cauti informatia relevanta pentru asa ceva - Turn signal lights as parking lights

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in SUA luminile de pozitie sunt portocalii.  Astfel incat se folosesc becurile de semnalizare, la intensitate redusa pentru treaba asta. ( la partea din fata, in spate nu e nevoie de modificari)

 

Se activeaza dintr-un byte si se regleaza intensitatea la vreo 13-15% din alt byte

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

robert christian

Inseamna ca trb sa le mai reduc baga fb meu daca vrei sa vb akolo robert christian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare,

am o rugaminte. am o skoda octavia 2 1.6 mpi sw, si am luat un instrument de diagnoza obd2; problema e ca nu stiu unde sa il conectez deoarece nu gasesc mufa in masina. am desfacut sertarasul din stanga soferului dar nu e nimic acolo...unde ar putea fi? m-am uitat si acolo unde sunt sigurantele, la ambele panouri, si cel din stanga bordului si cel din compartimentul motor, si nimic....va multumesc de ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este in stanga, pe unde e maneta de deschidere capota, sub bord. Practic sub comutatorul de lumini jos de tot.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite aici, dar in oglinda.... fiind o masina cu volan pe dreapa, in videoclip

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

un coleg care sa ma ajute cu o diagnoza prin sectorul 1 (Buc. Noi, Cal. Grivitei etc) sau ilfov (Buftea, chitila etc)?

astept raspuns

va multumesc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Setări Vag-Com Octavia2

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!