Jump to content

Codari diverse/Setări Vag-Com Octavia2


cutcutro
 Share

Postare recomandată

Pe stanga spate am avut un bec ce facea figuri. L-am schimbat cu un bec normal w5w. Cred ca era filamentul dus si se aprindea doar cand avea el chef.

Da eroarea de atunci am banuit eu ca nu are nici o treaba cu asta de acum. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

becurile mici - cele 2 laterale (care sunt w5w) nu sunt monitorizate din cate stiu. de la ele nu ar trebui sa apara eroare. doar becurile mari, si alea nu prea le poti inlocui cu w5w

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Setari Vag -Com Octavia2!!

Poate a mai aparut ceva nou?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alt bec nu am schimbat. Numai unul din cele mici de pe pozitia spate si de atunci nu am mai avut probleme. Asta pot sa iti spun sigur. Dar m-ai facut curios si cum ajung acasa pun si scot un beculet din ala sa vad daca se aprinde martorul in bord.

Da de eroarea asta ce ziceti?

Address 55: Xenon Range

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai s-a discutat destul pe tema oglinzilor. merg doar daca ai scaune electrice cu memorie. Si se lasa in jos doar oglinda din dreapta.

La xenon, daca ai, este activata functia de iluminare pentru traficul pe partea stanga, specific Angliei. Se dezactiveaza din Maxi-Dot.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oglinda, sa le lase cand bagi in reverse - se poate face - trebuie schimbat motorasul de la oglinda dreapta si vazut daca calculatorul de usa suporta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai s-a discutat destul pe tema oglinzilor. merg doar daca ai scaune electrice cu memorie. Si se lasa in jos doar oglinda din dreapta.

La xenon, daca ai, este activata functia de iluminare pentru traficul pe partea stanga, specific Angliei. Se dezactiveaza din Maxi-Dot.

Eu nu am scaune cu memorie, am schimbat motorasul din oglinda, am tras firele necesare, am codat calc de usa ca avand scaun cu memorie si merge.

becurile mici - cele 2 laterale (care sunt w5w) nu sunt monitorizate din cate stiu. de la ele nu ar trebui sa apara eroare. doar becurile mari, si alea nu prea le poti inlocui cu w5w

Daca se arde unul nu afiseaza nimic, doar daca se ard ambele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai s-a discutat destul pe tema oglinzilor. merg doar daca ai scaune electrice cu memorie. Si se lasa in jos doar oglinda din dreapta.

La xenon, daca ai, este activata functia de iluminare pentru traficul pe partea stanga, specific Angliei. Se dezactiveaza din Maxi-Dot.

Eu nu am scaune cu memorie, am schimbat motorasul din oglinda, am tras firele necesare, am codat calc de usa ca avand scaun cu memorie si merge.

Nici eu nu am scaune cu memorie si nici oglinzi rabatabile, dar am facut oglinda sa imi coboare la marsarier. Intr-adevar, e o functie basic... nu pot sa o setez eu cat de mult sa coboare, imi coboara putin cat o fii setarea standard... si apoi se ridica singura cand merg 'nainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BA se poate regla cat vrei tu sa coboare, pui butonul pe R, bagi in marsariere, reglezi oglinda cat vrei, scoti din marsariere si aia ramane pozitia oglinzii la mersul cu spatele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deja sunt modificari destule... eu ma refeream ca nu merge pentru masina standard

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BA se poate regla cat vrei tu sa coboare, pui butonul pe R, bagi in marsariere, reglezi oglinda cat vrei, scoti din marsariere si aia ramane pozitia oglinzii la mersul cu spatele.

Nu merge la mine. Eu nu am schimbat nimic in oglinda.. e asa cum a venit. Chiar daca schimb pozitia cand e lasata ... cand se retrage inapoi re retrage un numar fix de grade.. nu tine minte unde era inainte. Poate ii mai pot schimba ceva din adaptare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa schimbi motorasul oglinzii si cablajul aferent. Altfel nu merge, chiar daca o activezi. S-a mai discutat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca citesti ce am scris mai sus... merge si fara sa schimbi (cu mentiunea ca oglinzile trebuie sa fie electrice, nu manuale... desi nah, la O2FL nu am vazut manuale :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la oglinzi care se pliaza? Discutia era referitoare la motorasul sticlei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, cand zic manuale ma refer la cele mai vechi.. care nu puteau fii orientate electric... dar drept e ca nu am mai vazut de mult de alea. Electrice sunt cele care le poti regla de la buton, cu sunt mai toate acuma. Si ma refeream la lasatul oglinzii in jos, nu de pliat. Pliatul nu se poate face din soft fara parti fizice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am activat DRL pe proiectoare la Octavia 2 2008 elegance cu maxidot nu ar trebui sa apara aceasta optiune aici ca si ch/lh sau nu am facut eu ceva cum trebuie, am avtivat modul america la 60% si functioneaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce treaba are DRL-ul cu CH/LH? Sunt chestiuni diferite. Trebuie activate corespunzator, si iti vor aparea si in meniu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nici o treaba, am intrebat daca trebuie sa apara in maxi dot si DRL asa cum apare ch/ lh. Nu am spus nicaieri ca ar avea vreo treaba una cu alta, doar ca drl nu imi apare in maxi dot desi am facut procedura la fel cum era prezentata cu ceva pagini in urma. Deci sa inteleg ca ar trebui sa apara drl in bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DRL nu apare la centralele vechi, doar la cele dupa 2010. Iti apar doar ch si lh pe care apoi le setezi la cat timp vrei sa functioneze.

Modificat de KimDiesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAm mult 60% pentru america.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am modificat pe 40% ca erau cam mult 60%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La o2 fl se poate activa american style?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce inseamna american style? :icon_redface:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Setări Vag-Com Octavia2

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!