Jump to content

Seat Ateca Style 1.5 EcoTSI DSG 7


Bugg

Postare recomandată

Salut

Incepand de astazi sunt fericitul posesor al unui Seat Ateca Style , motorizarea din descriere, cu cateva optionale si anume:

-Anvelope all season 17 -215/55/R17

-Pachet Comfort Drive-Oglinda retrovizoare interioara cu reglaj automat antiorbire,Faruri cu functie Coming Home si Leave Home-Senzor de lumina si ploaie

-culoare Samoa Orange

Pe langa toate acestea am montat in service, inainte de livrare scaune incalzite si urmeaza activare Full Link

Povestea este urmatoarea:

-am vrut initial un Seat Arona, Style, cu ceva optionale si DSG7 , care iesea undeva la 19.000 de euro cu TVA dar dupa 2 saptamani de la plata avansului am primit telefon de la dealer ca se intarzie livrarea cu 5 luni , lucru cu care nu am fost de acord si am cerut ori o alta oferta foarte buna ori banii inapoi...asa am ajuns la Ateca

-Seat Ateca , timp de livrare 1 luna, discount PJ 3900 E si bonus Porsche Bank  1190 E deoarece am cumparat 70% cash si 30 % imprumut -pret de vanzare 17237.6 Fara TVA = 20512.85 pret cu TVA

Azi am luat-o de la Brasov, DN1, Ploiesti, am facut o tura pana la Valenii de Munte-Dealu verde-Slanic-Ploiesti si sunt foarte incantat de masina.

Pun doar o poza facuta la sfarsitul escapadei si o sa revin de maine cu detalii

IMG_20190704_220023-v1.jpg

Link către comentariu

Felicitari pt achizitie.

Multi km fara probleme.

Cred ca e de bun augur upgradeul. 

Diferenta de spatiu e un lucru pozitiv fata de arona.

Si discountul obtinut la prima vedere a fost destul de substantial.

Poze?

Link către comentariu

Multumesc pentru urari

Consider ca am facut o afacere buna , nu numai prin prisma spatiului mai mare deoarece fata de Arona este si alt motor..cumva diferenta de 1500 de euro se vede in faptul ca este ALTA masina si ALT motor.(Arona vs ATeca, 115CP vs 150 CP)

Din fabrica a venit cu Goodyear Vector 4Seasons,arata foarte bine.

Incepand de maine o sa pun poze.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!