Jump to content

Creste temperatura doar la peste 120km

Recommended Posts

Salut. Vin si eu cu o problema. La o Jetta 1.2 tsi pana in 115-120 km la ora, temperatura lichidului de racire sta in 90 de grade. Nici nu urca nici nu coboara. Cum depasesc aceste viteze cum urca spre 100...scad viteza, scade si temperatura la normal in 90 si asa ramane. Daca era vb de termostat blocat cum mi a zis cineva, nu ar fi trebuit sa fluctueze sau gresesc? mersi. Nu de alta dar nu as vrea sa l schimb degeaba, ca are preturi de la 600 de lei in sus.

pe tester am asta... e normala diferenta aia de temp?

IMG_20190606_133930.jpg

IMG_20190606_134006.jpg

Un termostat blocat pe inchis poate face asa.

Daca ai grile active vezi daca nu sunt blocate pe inchis.

Active grill shutters 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri

Ne cerem scuze că intervenim dar credem că folosiți un plugin de ad-block. 

Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere ce sunt afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult sustinerea acestei comunitati. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante. Multumim! :)

PS: daca aveti probleme cu situl chiar si dupa ce a fost dezactivat adblocker incercati sa intrati din alt browser si discutati cu noi pe topicul Updete forum din aria acesta https://vwforum.ro/forum/20-anunturi-administrative-observatii-si-sugestii/
Exista si alte extensii (gen VPN) sau antivirus ce filtreaza traficul si pot bloca cookies. Verificati si pe acestea daca le aveti setate corect pentru vwforum.ro . Multumim

Accept