Jump to content

Passat B8


Cosmin_SCU

Postare recomandată

e foarte faina masina si bine dotata, sa te bucuri de ea ?

Link către comentariu

Multumesc. Acum urmeaza sa caut un set de roti pentru iarna, dar mai este ceva timp. 

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme.

Link către comentariu

Frumoasa masinuta. Sa o stapanesti sanatos.. Din zona Graz ai luat masina?

Link către comentariu
Publicat (modificat)
4 hours ago, tudy_cnu said:

Camera frontala? :scratch: Te referi la Lane Assist?

Da, mi-ar fi placut sa aiba si asta. Merge si asa.

3 hours ago, mada_13 said:

Frumoasa masinuta. Sa o stapanesti sanatos.. Din zona Graz ai luat masina?

 

Da, zona Graz, mai exact St Margarethen an der Raab.

Modificat de Cosmin_SCU
Link către comentariu

Am comandat un set de covorase, deoarece cel de la sofer este putin cam uzat. In alta ordine de idei, as vrea sa activez mirror down. Se poate face cu un vcds mai putin ortodox, sau eventual sa cumpar un obdeleven?

Multumesc.

Link către comentariu

Daca ai scaune cu memorie este posibil sa ai și partea hardware pentru aceasta operațiune. Altfel nu este de ajuns doar activarea din interfață.

Link către comentariu

Nu am scaune cu memorie.

Link către comentariu

De ce as avea nevoie, pentru retrofitul la LA? Ma gandesc ca parbrizul cu camera, sau eventual doar camera plus codari? Multumesc.

Link către comentariu

De ce vrei asa mult lane assist, ai avut pe B6 ? Sincer nu mi se pare una din optiunile cu adevarat folositoare, e doar o optiune buna sa o ai. Ce motor ai avut pe B6 ?; cum ti se pare asta noua vs ala vechi ? 

Link către comentariu

Nu tin neaparat sa am, nu am avut nici pe B6. Ala era oricum can lipsit de dotari, dar n rest, o masina foarte buna. Am avut 2.0 tdi, cel de 110 cai si cutie in 5 trepte. Asta noua are cutie automata (prima mea masina cu automata) si 190 cai, e normal sa fie nai ok. Din pacate, inca nu am apucat sa o testez pe o distanta ceva mai mare. 

Link către comentariu

Cel putin pe autostrada, mie mi se pare o optiune foarte utila. Cu LA, poti sa mananci un sandwich, sa bei o gura de apa, fara sa iti fie teama ca o scapi in parapet. Plus ca e f ok si atunci cand esti obosit, ca daca simte ca nu misti de volan vreo 15-20 de secunde, scoate un sunet strident.

Link către comentariu

Salutare.

Cand intru in meniu la anvelope, nu apare nicaieri presiunea anvelopelor. Posibil sa fi scos nemtalaul senzorii din roti? Sincer nu prea ma pricep. Di ce am vazut pe net, senzorii trebuie sa fie mealici iar ce am eu pe roti, sunt din cauciuc. 

60147749_2432753393444227_2859505658498121728_n.jpg

Link către comentariu
mihai.onu94

Caută lista de opțiuni a mașini și vezi daca are senzori active pentru presiune. E opțiune separata. Dacă nu are, înseamnă că ai sistemul clasic pe baza abs-ului care doar își dă seama când o roata e mai dezumflată, fara sa arate in bord presiunea exacta din fiecare roată.

Link către comentariu

 Am decodat cu un vin decoder online, nu stiu cat de corecte sunt informatiile. Inca sunt in asteptare pentru o decodare a colegului de pe forum care ne ajuta cu acest serviciu.

7K1Direct tire pressure monitoring system: Tire pressure warning light.  Din pacate, nu stiu ce inseamna asta:(

Link către comentariu

Au ajuns covorasele, se potrivesc perfect.

20190517_164152a.jpg

20190517_172941a.jpg

Link către comentariu

Prea tare, prea ca la tara. O sa se inmoaie el. Cel original de pe masina, era moale. Atat de moale incat avea gaura in el.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Merg jante 8,5J X 18, ET50 pe masina? As vrea sa cumpar inca un set pentru vara, iar astea de pe masina sa ramana pt iarna.

Link către comentariu

mare prostie cu design-ul covorasului de la sofer. 

lasa libera zona de sub pedale si dupa cum deja se vede, se murdareste mult.

Link către comentariu
On 5/15/2019 at 6:09 PM, Cosmin_SCU said:

K1Direct tire pressure monitoring system: Tire pressure warning light.  Din pacate, nu stiu ce inseamna asta:(

Teoretic TPMS direct ar trebui sa fie cu senzori in roata si cu afisarea presiunii

Si indirect TPMS cel care foloseste senzorul ABS si te anunta cand s-a modificat presiunea  in una dintre roti, dar fara sa iti si afiseze presiunea actuala....

 

Si la Golf 7 aceeasi mizerie sub pedala de acceleratie. Cumva parca si covorasul si podeaua sunt gandite pentru pedala din podea cum avea golful 6....

Link către comentariu

Cu mizeria, asta este. Bagam aspiratorul si o rezolvam. Pana una alta, au ajuns si pedalele.

61972383_310414019856607_4034228210941034496_n.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!