Jump to content

UNDE SE MAI POATE ALEZA UN BLOC MOTOR???


lucian
 Share

Postare recomandată

eu l-am alezat la ciclop, la service-ul vw...a costat 1800000,parca, acum un an in noiembrie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciclop Magheru, pe B-dul Magheru, Motor Service-Dealul Filaret, visavis de Fabrica de Timbre.

Conditii:

1. Inainte de orice, meseriasul trebuie sa iti masoare blocul motor ca sa iti spuna ce cota exterioara de cuzineti iti trebuie, dupa aia se face rectificarea, profesionist, fara bailagare;

2. Nu stiu daca cuzinetii de tip 1 se potrivesc cu cei de tip 3, asta se poate verifica;

3. www.Hoffmann Speedster.com (pentru cuzineti de tip1) si www.csp-shop.com (pentru cuzineti de tip 1, 2, 3, 4) - noi am cumparat de acolo, se poate si e simplu; daca nu, incearca sa gasesti un dealer de cuzineti KS/Federal Mogul/Glyco (din pagini aurii, cataloage de profil, magazine tip Paneuro, Apco, mai avem si noi pe acasa pliante de la SAB-urile trecute...)

MikeRG

Doctor in Broaste

www-r-si-r-doctori-in-broaste.go.ro

P.S. Daca esti din Bucuresti, te asteptam maine 1 martie 2003, ora 14.00, la intrunirea bilunara a broscarilor de la Pardon Cafe, in spatele complexului Favorit, in Drumul Taberei

_________________

Type 4 Powered!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu, multumesc de informatii.

Am vazut si eu ca cei de la csp au preturi bune, singura problema fiind plata cu card. Voi folositi cumva cardul de plata pe internet de la Bancpost?

Daca a-ti facut careva un asemenea card, chiar functioneaza?

Eu am incercat acum ceva timp sa platesc cu un card de la bcr si nu am reusit.

Inca ceva. Peste pretul de la csp pe care il dau ei cu transport, in tara se mai adauga taxe+....

Astia de la noi chiar scot blocul in cotele necesare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cuzinetii de type 3 se potrivesc la type1 si invers.

type3 are bloc AS41 (sau cel pe care l-am vazut eu)

Nu stiu daca pot sa ajung miine la intrunire.

Vreau sa imi dau motorul jos de la masina (din pacate e montat de doar 3 zile) ca sa string volant din nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am scris ce a zis Mike in alt topic... da, cardul BankPost merge, Martice si Mike pot da detalii.... :geek:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu, multumesc de informatii.

Am vazut si eu ca cei de la csp au preturi bune, singura problema fiind plata cu card. Voi folositi cumva cardul de plata pe internet de la Bancpost?

Daca a-ti facut careva un asemenea card, chiar functioneaza?

Eu am incercat acum ceva timp sa platesc cu un card de la bcr si nu am reusit.

Inca ceva. Peste pretul de la csp pe care il dau ei cu transport, in tara se mai adauga taxe+....

Astia de la noi chiar scot blocul in cotele necesare?

Cardurile Electron (visa, maestro) care au precizat in josul lor Electronic use only nu pot fi folosite pentru plati pe internet (asa a patit si Martice prima data). Cardul Taifun emis de BANCPOST sub sigla Mastercard este un card de debit dar caruia i se poate asocia un card virtual, ce serveste exclusiv platilor pe Internet. Avantaje: nu trebuie sa constitui un depozit obligatoriu in valuta, depui strict suma cu care vei plati plus o marja necesara ratei de conversie valutara si spezelor din strainatate; in situatia unui hacking sau carding pierzi doar suma transferata pe cardul virtual si nu si cea de pe cardul de baza.

Orice cumparatura pana in 100 de euroi nu se taxeaza vamal. Ce depaseste se taxeaza cu 30% din valoarea reperului conform tarifului vamal (nu din din valoarea de achizitie; ex. o axa cu came cumparata la 130 de euroi are o valoare tarifara de 30 de euroi si la acea valoare se calculeaza procentul reprezentand taxa, CAPISCI). Mai trebuie tinut cont ca din pretul afisat pe sit se scade TVA-ul Germaniei, de 16%, intrucat piesele parasesc CE. Asa ca oricum preturile sunt cu mult mai atragatoare decat orice oferta din tara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru adrese de service am deschis un topic special in care pe scurt se spune un ce si cum si cit costa aprox....e m ai usor si mai la obiect....va rog pentru cei din alte orase e bine sa specifice exact ce oras e sa nu ne incurtcam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!