Jump to content

Zgomot motor/evacuare in relanti 3.0 TDI (Touareg 7P)


Dragoselu
 Share

Postare recomandată

Salut. Am un 3.0 204cp 210k km. In relanti se aude un zdranganit...ca o sita de la o toba sparta. Si cand opresc motorul din cauza vibratiei de la oprire se mai aude putin timp sunetul.  A mai patit cineva asa ceva? Masina merge foarte bine...dar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Andrei_72 changed the title to Zgomot motor/evacuare in relanti 3.0 TDI (Touareg 7P)

Cauta prinderile liniei de esapament sa fie in regula, scuturile termice sa nu fie indoite. Incearca sa identifici zona zgomotului mai precis, langa motor, mai pe la mijloc, la spate. Am un cunoscut care s-a dat de  ceasul mortii sa gaseasca un zornait la esapament. Pana la urma s-a dovedit ca ii bagasera niste copii (?) pietricele pe teava de esapament. A avut noroc ca au iesit dupa ce a demontat toba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Eu aveam aceeași problema. Era pe la mijlocul eșapamentului o tăbliță de aluminiu pentru protectie termică probabil care avea o urechiușa rupta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!